Viite
Sormenjälkitunnistuksen käyttö
<Sormenjälkitunnistimella varustetut mallit>
VAIO-tietokoneen sormenjälkitunnistin tarjoaa suojattuja, käteviä toimintoja.
Voit käyttää seuraavia toimintoja rekisteröimällä sormenjälkesi etukäteen. [Tietoja]
Sisäänkirjautumissalasanan korvike Windows-käyttöjärjestelmässä
Kun olet tallentanut sormenjälkesi käyttäjätilille, voit Windows-salasanan syöttämisen sijaan käyttää sormenjälkitunnistusta Windows-järjestelmään kirjautumiseen. [Tietoja]
Web-sivuston kirjautuminen (Website Log On) sivustojen nopeaa käyttöä varten
Kun olet rekisteröinyt WWW-sivustojen käyttäjätiedot (esimerkiksi käyttäjätunnukset ja salasanat) Web-sivuston kirjautuminen (Website Log On) -toimintoon, voit korvata nämä tiedot sormenjälkitunnistuksella ja käyttää salasanalla suojattuja WWW-sivustoja sormenjälkien avulla.
Huomautus
-
SalasanapankkiWeb-sivuston kirjautuminen (Website Log On) -toimintoa ei voi käyttää kaikilla WWW-sivustoilla.
Pika-aloitus (Quick Launch) -toiminto sovellusten nopeaa käynnistystä varten
Voit käynnistää/avata haluamasi sovelluksen/sivuston, joka on määrätty sormellesi, pyyhkäisemällä sormella sormenjälkitunnistinta.
Jotta voit käyttää tätä toimintoa, sinun on määrättävä sovellus/sivusto rekisteröidylle sormelle etukäteen.
Vihje
-
Lisätietoja on TrueSuite
-ohjelmiston ohjetiedostossa.Voit avata ohjetiedoston avaamalla oikopolut [Tietoja], valitsemallaHae (Search) -oikopolun ja Sovellukset (Apps) ja kirjoittamalla ”AuthenTec TrueSuite” Hae (Search) -ruutuun. Valitse AuthenTec TrueSuite,
(ohje-kuvake) ja Lisäohjeita (Get more help).