Henkilökohtainen tietokoneVAIO Fit 13A/14A/15ASVF13N1/SVF14N1/SVF15N1

NFC/One touch -toiminnot -ominaisuuden käyttäminen (NFC-yhteensopivat mallit)

Voit helposti yhdistää NFC/One touch -toiminnot -yhteensopivan laitteen VAIO-tietokoneeseen koskettamalla tietokonetta laitteella.

  1. Avaa oikopolut ja valitseAsetukset. (Lisätietoja oikopolkujen avaamisesta on kohdassa Oikopolkujen avaaminen.)
  2. Valitse oikeasta alakulmasta Muuta tietokoneen asetuksia.
  3. Valitse näytön Koneen asetukset vasemmanpuoleisesta ruudusta Langaton.
  4. Muuta Lentotila-asetukseksi Ei käytössä ja kohdassa Langattomat laitteet olevaksi NFC-asetukseksi Käytössä.
  5. Kun kosketat VAIO-tietokonetta (Pohjan osat ja hallintapainikkeet) NFC/One touch -toiminnot-tuetulla laitteella, varmista että laitteiden kosketusmerkit ovat vastakkain.

    Esiin tulee ilmoitus, kun laite tunnistetaan.

    Noudata näytön ohjeita.

Vihje

  • Windowsin ohje ja tuki (Windowsin ohje ja tuki avaaminen) sisältää lisätietoja Lentotila-toiminnosta.

  • Laitteen asetuksia täytyy ehkä muuttaa käytettävän NFC/One touch -toiminnot -yhteensopivan laitteen mukaan. Katso tarkempia tietoja laitteen mukana toimitetusta oppaasta.