Ustawienie innych funkcji urządzenia
-
Uśmiech/Wykr. tw.
Wykrywa twarze i zmienia automatycznie ustawienia ostrości, ekspozycji, lampy błyskowej i uruchomienia przetwarzania obrazu.
-
Ef. gładkiej skóry (zdjęcie)
Ustawianie efektu gładkiej skóry w funkcji Wykrywanie twarzy.
-
Rejestracja twarzy (Nowa rejestracja)
Po wcześniejszym zarejestrowaniu twarzy może być ona wykrywana w trybie priorytetowym przez opisywany produkt, gdy w pozycji [Uśmiech/Wykr. tw.] zostanie ustawiona opcja [Wł. (rejestr. twarzy)].
-
Rejestracja twarzy (Zmiana kolejności)
Gdy wiele twarzy zostanie zarejestrowanych z tym samym priorytetem, pierwszeństwo będzie miała twarz zarejestrowana jako pierwsza. Możesz zmienić kolejność priorytetów.
-
Rejestracja twarzy (Kasuj)
Usuwa zarejestrowaną twarz.
-
Red.czerw.oczu
Przed zrobieniem zdjęcia lampa błyskowa uruchamiana jest co najmniej dwa razy w celu ograniczenia efektu czerwonych oczu występującego podczas pracy z lampą błyskową.
-
Auto. kadrowanie (zdjęcie)
Gdy urządzenie wykrywa i wykonuje zdjęcia twarzy, obiektów w trybie makro lub obiektów śledzonych w opcji [AF z podążaniem], automatycznie przycina zdjęcie, aby uzyskać właściwą kompozycję, a potem je zapisuje.
-
SteadyShot (zdjęcie)
Określa, czy ma być wykorzystywana funkcja SteadyShot.
-
Red.sz.dł.naśw. (zdjęcie)
Po ustawieniu 1/3-sekundowego lub dłuższego czasu otwarcia migawki (zdjęcia przy długim czasie ekspozycji), funkcja redukcji szumów jest włączona przez okres odpowiadający czasowi otwarcia migawki. Gdy funkcja ta jest włączona, występowanie ziarna typowe dla długich ekspozycji zostaje ograniczone.
-
Red.sz.wys.ISO (zdjęcie)
Przy wykonywaniu zdjęć z wysokim ISO aparat redukuje szumy, które stają się tym wyraźniejsze, im wyższa jest czułość urządzenia.
-
Wpisz datę (zdjęcie)
Określa, czy zapisać datę wykonania na zdjęciu.
-
Przestrzeń barw (zdjęcie)
Sposób, w jaki barwy przedstawiane są jako kombinacja liczb lub zakres reprodukcji barw oznacza się mianem „przestrzeni barw”. Przestrzeń barw można zmieniać zależnie od przeznaczenia zdjęcia.
-
Linia siatki
Określa, czy ma być wyświetlana siatka. Siatka pomaga w kompozycji kadru.
-
Auto podgląd
Możesz sprawdzić zapisane zdjęcie na ekranie zaraz po jego wykonaniu.
-
Wyś. podgl. na żywo
Określa, czy obrazy mają być wyświetlane na ekranie z widocznym efektem kompensacji ekspozycji, balansu bieli, [Strefa twórcza] lub [Efekt wizualny].
-
Jasne monitorow.
Umożliwia korektę kompozycji w przypadku rejestrowania obrazu przy słabym oświetleniu. Wydłużając czas ekspozycji, można sprawdzić kompozycję w wizjerze/na monitorze nawet w ciemnych miejscach, na przykład pod nocnym niebem.
-
FINDER/MONITOR
Ustawianie sposobu przełączania wyświetlania pomiędzy wizjerem elektronicznym a ekranem.
-
Wyzwal. bez karty
Ustawianie, czy migawka może być zwalniana bez włożonej karty pamięci, czy nie.
-
Typ migawki (zdjęcie)
Można ustawić, czy obraz ma być rejestrowany z użyciem migawki mechanicznej lub migawki elektronicznej.
-
Blok. pokrętła/kółka
Możesz określić, czy pokrętło regulacji i pokrętło sterowania mają być zablokowane przy naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku Fn (Funkcja).
-
Wyłącz monitor
Po naciśnięciu przycisku z przypisaną funkcją [Wyłącz monitor], monitor staje się czarny, a wyświetlanie na ekranie jest zablokowane z ustawieniem [Brak informacji].