Windows Gezgini’ni kullanarak içerik aktarma

Bilgisayarınızdaki Windows Gezgini yazılımını kullanarak verileri sürükle ve bırak yöntemiyle doğrudan aktarabilirsiniz.
İpucu
 • Bazı WMV dosyaları yalnızca Windows Media Player ile aktarılarak oynatılabilir.

 1. “WALKMAN” cihazınızı ve bilgisayarınızı USB kablosunu (ürünle verilir) kullanarak işareti yukarı bakacak şekilde bağlayın.

 1. [Başlat] – [Bilgisayarım] veya [Bilgisayar] – [WALKMAN] – [Storage Media] öğesini tıklayın ve sonra [MUSIC], [VIDEO], [PICTURE], [PICTURES], [DCIM] veya [PODCASTS] klasörünü seçin.

Bilgisayar ortamınıza bağlı olarak veri hiyerarşisi farklılık gösterebilir.
 1. Dosyaları veya klasörleri () [MUSIC], [VIDEO], [PICTURE], [PICTURES], [DCIM] veya [PODCASTS] klasörüne () veya alt klasörlerinden birine sürükleyip bırakın.

 • Müzik dosyaları veya klasörleri: [MUSIC] klasörüne veya bu klasörün alt klasörlerinden birine sürükleyip bırakın.

 • Video dosyaları veya klasörleri: [VIDEO] klasörüne veya bu klasörün alt klasörlerinden birine sürükleyip bırakın.

 • Fotoğraf dosyaları veya klasörleri: [PICTURE], [PICTURES] veya [DCIM] klasörüne veya bu klasörlerin alt klasörlerinden birine sürükleyip bırakın.

 • Podcast klasörleri ve bölüm dosyaları: podcast klasörlerini [PODCASTS] klasörüne ve bölüm dosyalarını podcast klasörlerine sürükleyip bırakın.

Veri hiyerarşisi hakkında

Dosyaları veya klasörleri aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi doğru klasöre sürükleyip bırakın.
“WALKMAN” cihazınız her klasörün 1. - 8. arasındaki düzeylerde bulunan şarkılar/ videolar/ fotoğraflar yürütebilir ve [PODCASTS] klasörünün 2. düzeyindeki podcast bölümlerini oynatabilir.
Not
 • [MUSIC], [MP_ROOT], [MPE_ROOT], [VIDEO], [DCIM], [PICTURE], [PICTURES], [PODCASTS], [RECORD], [RECEIVED] ve [VOICE] klasörlerinin klasör adlarını değiştirmeyin veya silmeyin.

 • Klasör veya dosya isimlerini doğrudan [MP_ROOT] veya [MPE_ROOT] klasörünün altından değiştirmeyin. Aksi takdirde, bunlar “WALKMAN” cihazınızda görüntülenmezler.

 • Bazı dosyalar “WALKMAN” cihazınızda telif hakkı koruması sebebiyle çalınamayabilir.

İlgili Konular