Hjälpguide

NWZ-Z1040/Z1050/Z1060

Åtgärd

Initiering

Radera data som t.ex. information om Google-konto och nedladdade applikationer och återställ din ”WALKMAN” till fabriksstandard.
  1. Tryck på (Meny)-knappen när Hemskärmen visas och tryck sedan på [ Settings] - [ Privacy] - [Factory data reset] - [Reset device].

För att radera musik och foton som har överförts till din ”WALKMAN” trycker du på [Erase USB storage] och markerar kryssrutan.
  1. Tryck på [Erase everything].

Din ”WALKMAN” startar om automatiskt efter initieringen.
Obs
  • Om du har markerat kryssrutan genom att trycka på [Erase USB storage] kommer följande data att raderas: Spår- och fotodata som har överförts till din ”WALKMAN”;Förinstallerat innehåll; Hjälpguide för visning på din ”WALKMAN”-skärm; Setup.exe-fil som lagras i ”WALKMAN”-minnet för installation på din dator. Var försiktig, eftersom dessa data inte kommer att erbjudas igen.

Relaterat ämne