Панорамна зйомка

Дає змогу створювати панорамне зображення із зіставлених знімків.
  1. Установіть селектор режимів у положення (Панорамна зйомка).

  1. Виберіть напрямок зйомки кнопками /// (вгору/вниз/ліворуч/праворуч) на кнопці керування.

  1. Зіставте фотоапарат із краєм об’єкта зйомки й натисніть кнопку затвора до кінця.

  1. Проведіть фотоапаратом до кінця смуги (A), дотримуючись індикації на екрані.

Підказки щодо панорамної зйомки
Рух фотоапаратом має імітувати півколо та здійснюватися з однаковою швидкістю в напрямку, що вказується на екрані. Панорамні знімки виходять краще, коли об’єкти зйомки нерухомі.
Максимально короткий радіус.
Вертикальний напрямок
Горизонтальний напрямок
  • Спершу натисніть кнопку затвора до половини, щоб зафіксувати фокус, експозицію та баланс білого. Потім натисніть кнопку затвора до кінця та перемістіть фотоапарат уздовж об’єкта або нахиліть фотоапарат.

  • Якщо біля країв екрана сконцентровані об’єкти або елементи пейзажу, що суттєво різняться за формою, компонування зображення може не вдатися. У такому разі налаштуйте компонування кадрів таким чином, щоб ці об’єкти перебували в центрі зображення, а потім здійсніть повторну зйомку.

Панорамна зйомка на 360 градусів
Цей фотоапарат оснащений функцією панорамної зйомки, яка дає змогу знімати панорамні зображення з кутом майже 360 градусів.
Щоб здійснити панорамну зйомку, виберіть MENU установіть для налаштування [Розмір панор. зображення] значення [360°]. Під час відтворення на фотоапараті записаних панорамних зображень їх можна точно прокручувати.
  • Виберіть напрямок зйомки стрілками / на кнопці керування. Панорамну зйомку не можна здійснювати у вертикальному напрямку, якщо для параметра [Розмір панор. зображення] встановлено значення [360°].

  • Залежно від об’єкта або способу його зйомки кут огляду на фактично записаному зображенні може бути меншим за 360 градусів.

Примітки
  • Якщо виконати панорамування фотоапаратом уздовж потрібного об’єкта за відведений час не вдається, на скомпонованому зображенні з’явиться сіра ділянка. У такому разі, щоб відзняти повне панорамне зображення, переміщуйте фотоапарат швидше.

  • Оскільки в цьому режимі зіставляються кілька зображень, ділянки переходу між ними не будуть абсолютно плавними.

  • Коли об’єкти на дузі панорамування суттєво відрізняються за яскравістю, кольором та відстанню фокусування від області, на якій виконано фіксацію автофокуса та експозиції, зйомка не буде вдалою. У такому разі слід змінити область фіксації автоматичної експозиції/автофокуса та зробити знімок ще раз.

  • Створювати панорамні зображення не можна в таких ситуаціях:

  • рух фотоапаратом надто швидкий або надто повільний;

  • надто сильне тремтіння фотоапарата.


Пов’язані розділи