Застереження

Резервне копіювання даних, збережених у внутрішній пам’яті та на карті пам’яті

Не вимикайте фотоапарат, не виймайте батарею та не виймайте карту пам’яті, коли світиться індикатор доступу. Інакше дані, збережені у внутрішній пам’яті, або карту пам’яті може бути пошкоджено. Для захисту даних робіть резервну копію.

Файли бази даних

Якщо вставити карту пам’яті без файлу бази даних у фотоапарат і ввімкнути живлення, частину об’єму карти буде використано для автоматичного створення файлу бази даних. Може знадобитися деякий час, перед тим як можна буде розпочати наступну операцію.

Не використовуйте та не зберігайте фотоапарат у таких місцях

 • У надто гарячому, холодному чи вологому місці
  Унаслідок зберігання в таких місцях, як салон автомобіля, припаркованого під прямим сонячним промінням, корпус фотоапарата може деформуватися, і це може призвести до виникнення несправності.

 • Під прямим сонячним промінням або поблизу обігрівача
  Корпус фотоапарата може втратити колір і деформуватися, і це може призвести до виникнення несправності.

 • У місцях, що піддаються сильній вібрації

 • У місцях, де поширюються сильні магнітні хвилі

 • У піщаних або запилених місцях
  Будьте обережними, щоб пісок або пил не потрапили у фотоапарат. Це може призвести до несправності фотоапарата і, у деяких випадках, цю несправність не вдасться усунути.

Температура використання

Фотоапарат призначено для використання за температури від 0 °C до 40 °C. Зйомка в дуже гарячих або холодних місцях поза межами зазначеного температурного діапазону не рекомендується.

Конденсат

 • Якщо фотоапарат потрапляє безпосередньо з холодного в тепле приміщення, усередині або назовні фотоапарата може утворитися конденсат. Цей конденсат може спричинити несправність фотоапарата.

 • У разі утворення конденсації вологи вимкніть фотоапарат і почекайте приблизно годину, поки волога випарується. Пам’ятайте, що в разі здійснення зйомки, коли всередині об’єктива залишається волога, вам не вдасться записати чіткі зображення.

Вбудовані функції цього фотоапарата

 • Цей посібник описує функцію 1080 60p-сумісних та 1080 50p-сумісних пристроїв.

 • Не переглядайте протягом тривалого часу 3D-зображення, зняті за допомогою цього фотоапарата, на моніторах, сумісних із 3D-форматом.

 • Переглядаючи 3D-зображення, зняті цим фотоапаратом, на моніторі з підтримкою 3D-формату, можна відчути певний дискомфорт, зокрема перенапруження зору, втому або нудоту. Для запобігання виникненню цих симптомів рекомендується регулярно робити перерви.
  Проте тривалість і частоту таких перерв потрібно визначити для себе індивідуально. У разі виникнення будь-яких неприємних відчуттів перестаньте переглядати 3D-зображення та дочекайтеся зникнення таких симптомів; за потреби зверніться до лікаря. Також перегляньте інструкції з користування, що додаються до підключеного пристрою чи програмного забезпечення, яке використовується із цим фотоапаратом. Слід пам’ятати, що зір у дітей перебуває на стадії розвитку (особливо в дітей, яким ще не виповнилося 6 років). Перш ніж дозволяти дитині переглядати зображення у 3D-форматі, зверніться за порадою до педіатра чи офтальмолога, а також упевніться, що дитина дотримується наведених вище застережних заходів під час перегляду таких зображень.

Що таке 1080 60p/50p?

 • На відміну від стандартних режимів записування, що використовують черезрядковий метод запису, цей фотоапарат записує за допомогою прогресивного методу. Це дозволяє збільшити роздільну здатність і забезпечує більш чітке та реалістичне зображення.

Сумісність даних зображень

 • Фотоапарат відповідає універсальному стандарту DCF (Design rule for Camera File system), установленому JEITA (Japan Electronics and Information Technology Industries Association).

 • Компанія Sony не гарантує відтворення на цьому фотоапараті зображень, знятих або відредагованих за допомогою іншого обладнання, чи відтворення на іншому обладнанні зображень, знятих за допомогою цього фотоапарата.

Примітки щодо відтворення відео на інших пристроях

 • На цьому фотоапараті для записування у форматі AVCHD використовується профіль MPEG-4 AVC/H.264 High Profile. Відео, записані за допомогою цього фотоапарата у форматі AVCHD, не можна відтворювати на таких пристроях:

 • інші пристрої, сумісні з форматом AVCHD, що не підтримують «High Profile»;

 • пристрої, несумісні з форматом AVCHD.

На цьому фотоапараті для записування у форматі MP4 також використовується профіль MPEG-4 AVC/H.264 Main Profile. Тому відео, записане цим фотоапаратом у форматі MP4, можна відтворити лише на пристроях, які підтримують MPEG-4 AVC/H.264.
 • Вміст дисків із якістю зображення високої чіткості можна відтворити лише на пристроях, які підтримують формат AVCHD. DVD-програвачі або записувальні пристрої DVD не відтворюють вміст дисків, записаних із якістю зображення високої чіткості (HD), оскільки не підтримують формат AVCHD. Крім того, якщо в DVD-програвач або записувальний пристрій DVD вставити диск із якістю зображення високої чіткості, записаний у форматі AVCHD, може статися так, що користувач не зможе вийняти його.

Примітки щодо екрана та об’єктива

 • Дисплей виготовлено за використання високоточної технології, і завдяки цьому ефективно використовується понад 99,99 % пікселів дисплея. Однак на екрані можуть з’являтися крихітні чорні та (або) яскраві цятки (білого, червоного, синього або зеленого кольору). Наявність цих цяток є звичним наслідком виробничого процесу та жодним чином не впливає на записування зображення.

 • Тривалий вплив прямих сонячних променів на екран може призвести до несправностей. Слід виявляти обережність, розміщуючи фотоапарат поблизу вікна або на відкритому повітрі.

 • Не натискайте сильно на екран. Екран може знебарвитися, і це може призвести до несправності пристрою.

 • У холодному середовищі зображення на екрані можуть відтворюватися з ефектом «шлейфу». Це не є ознакою несправності.

 • Будьте обережними, щоб не вдарити об’єктив, і не застосовуйте до нього сили.