- Aloitussivu >
- Home-valikon käyttäminen >
- Tietoja Home-valikosta
Tietoja Home-valikosta

”XMB” (XrossMediaBar)-valikon Home-valikosta löytyvät muun muassa tiedot ohjelmista, tulolähteet, television asetusvalikko ja paljon muuta.
Voit mukauttaa televisiosi asetuksia Home-valikossa (”XMB”). Home-valikossa voit myös valita televisiokanavia, mediatiedostoja (esim. valokuvia, musiikkia ja videoita), ”BRAVIA” Internet-widgetejä ja ulkoisia signaalilähteitä.
HOME
Valitse luokka medialuokan rivistä
/
-painikkeilla.
Valitse kohde luokkakuvakkeiden rivistä
/
-painikkeilla.
Medialuokan rivi
Television asetukset ja televisiotoiminnot on luokiteltu kuvakkeilla, joten niiden käyttö on helppoa ja nopeaa.
| Asetukset | Sisältää kaikki television mukauttamisessa tarvittavat asetukset. | |
|---|---|---|
|
|
Digikuvat | Voit katsella valokuvia USB-laitteista tai kotiverkosta, mukaan lukien Internetin sisältöpalvelut. |
|
|
Musiikki | Voit kuunnella musiikkia USB-laitteista tai kotiverkosta, mukaan lukien Internetin sisältöpalvelut. |
|
|
Video | Voit katsella videoita USB-laitteista tai kotiverkosta, mukaan lukien Internetin sisältöpalvelut. |
|
|
Digitaaliset | Valitse digitaalikanava ja Digitaalinen ohjelmaopas (EPG). |
|
|
Satelliitti 1-4
(vain Satelliittimallit) | Valitse satelliittikanava ja Digitaalinen ohjelmaopas (EPG). |
|
|
Analogiset | Valitse analoginen kanava. |
|
|
Muut tulot | Valitse televisioon kytketty laite. |
|
|
Verkko | Käytä ”BRAVIA” Internet-widgetit -toimintoja. Voit käyttä ”Widget-galleria” ja ladata Widgetejä. (”BRAVIA” Internet-widgetit -toiminnon saatavuus vaihtelee alueittain/maittain.) |
- Valittavissa olevat vaihtoehdot voivat vaihdella tilanteen mukaan.
- Vaihtoehdot, joita ei voi käyttää, näkyvät harmaina tai eivät näy lainkaan.

