Aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywamiILCE-7S

Opt. D-Range (DRO)

Dzięki podziałowi obrazu na małe obszary urządzenie analizuje kontrast światła i cienia między obiektem i tłem, tworząc obraz o optymalnej jasności i gradacji.

  1. MENU (Ustawienia fotografowa.) → [DRO/Auto HDR] [Opt. D-Range].
  2. Wybierz odpowiednie ustawienie przy użyciu lewej/prawej strony pokrętła sterowania.

Szczegóły pozycji menu

Optymalizator D-Range: Auto. (ustawienie domyślne):
Automatyczna korekta jasności.
Optymalizator D-Range: Lv1Optymalizator D-Range: Lv5:
Przeprowadzana jest optymalizacja gradacji zarejestrowanego zdjęcia w każdym obszarze obrazu. Wybierz poziom optymalizacji od Poz1 (słaba) do Poz5 (mocna).

Uwaga

  • Opcja [DRO/Auto HDR] ma stałą wartość [WYŁ.], gdy tryb fotografowania to [Rozległa panorama] lub gdy używana jest funkcja [Wieloklatk. red. sz.] lub [Efekt wizualny].
  • Funkcja [DRO/Auto HDR] jest na stałe ustawiona na [WYŁ.], gdy w pozycji [Profil zdjęcia] ustawiono inną opcję niż [WYŁ.].
  • W pozycji [DRO/Auto HDR] na stałe jest ustawiona opcja [WYŁ.] po wybraniu funkcji [Zachód słońca], [Nocny widok], [Nocny portret], [Z ręki o zmierzchu] lub [Korekcja drgań] w trybie [Wybór sceny]. Ustawienie ma stałą wartość [Optymalizator D-Range: Auto.], gdy w opcji [Wybór sceny] wybrano inne tryby.
  • Na zdjęciach wykonanych z opcją [Opt. D-Range] mogą występować duże szumy. Po sprawdzeniu zarejestrowanego zdjęcia należy wybrać właściwy poziom, szczególnie gdy efekt ma być wzmocniony.