Обл. фокусування
Вибір зони фокусування. Використовуйте цю функцію, якщо виконати належне фокусування у режимі автофокуса складно. Налаштування застосовується одночасно для фотографій та відео.
- MENU → (Налаштуван. функ. зйом.) → [Обл. фокусування] → потрібний параметр.
Детальна інформація про пункти меню
- Широкий:
- Автоматичне фокусування на об’єкті в усіх діапазонах зображення.
Якщо у режимі фотозйомки натиснути кнопку спуску до половини, то довкола зони, що перебуває у фокусі, з’явиться зелена рамка.
- Зонне фокусування:
- Вибір зони монітора, на якій слід сфокусуватися. Зона складається з дев’яти областей – зон фокусування; виріб автоматично вибирає зону фокусування, на якій потрібно сфокусуватися.
- Центр:
- Автоматичне фокусування на об’єкті по центру зображення. У разі використання цього параметра з функцією фіксації автофокуса можна вибрати потрібну композицію зображення.
- Регульована пляма:
- Переміщення рамки шукача діапазону автофокуса в потрібне місце екрана і фокусування на надзвичайно маленьких об’єктах у вузьких ділянках.
На екрані гнучкої цятки в режимі зйомки можна змінити розмір рамки шукача діапазону автофокуса, повертаючи диск керування.
- Розшир. рег. пляма:
- Якщо виріб не може сфокусуватися на одній вибраній точці, для фокусування він використовує у якості зони низького пріоритету точки фокусування навколо регульованої плями.
- Якщо кнопку спуску натиснути до половини та тримати, виріб відстежує об’єкт у обраній зоні автофокусування. Наведіть курсор на пункт [Слідкуючий AF] на екрані налаштувань [Обл. фокусування], після чого виберіть потрібну зону початку відстеження за допомогою лівої/правої частини диска керування. Зону початку відстеження можна перемістити до потрібного місця, вказавши її як регульовану точку або розширену регульовану точку.
- На екрані гнучкої цятки в режимі зйомки можна змінити розмір рамки шукача діапазону автофокуса, повертаючи диск керування.
Підказка
- Для швидкого переміщення зони [Регульована пляма], [Розшир. рег. пляма] або [Зонне фокусування] скористайтесь одним із таких методів:
- Натисніть клавішу, якій призначено функцію [Налаштув. фокуса], а потім обертайте передній/задній диск або натискайте верхній/нижній/лівий/правий край диска керування. За замовчуванням [Налаштув. фокуса] призначено клавіші C2.
- Натискання кнопки, якій призначено функцію [Стандарт фокусув.], дозволяє знімати фотографії, одночасно змінюючи положення рамки шукача діапазону автофокуса натисканням верхнього/нижнього/лівого/правого краю диска керування. Якщо хочете змінити налаштування зйомки за допомогою диска керування, натисніть посередині диска керування.
Примітка
- Якщо для параметра [Режим фокусуван.] встановлено значення [Безперервний AF] і для параметра [Обл. фокусування] встановлено значення [Широкий] або [Зонне фокусування], рамка шукача діапазону фокуса може змінитись після виконання фокусування в режимі.
- Якщо диск перемикання режимів встановлено у положення (Фільм) або здійснюється відеозйомка, вибрати значення [Слідкуючий AF] для параметра [Обл. фокусування] неможливо.
- Значення [Слідкуючий AF] можна вибрати лише тоді, коли встановлено режим фокусування [Безперервний AF].
- Для фокусування із використанням усього кадру в режимі масштабування чіткого зображення, цифрового масштабування або розумного масштабування навколо усього екрана може з'явитись пунктирний квадрат.