MDR-1RBT

Co je bezdrátová technologie BLUETOOTH?

Bezdrátová technologie Bluetooth® je bezdrátová technologie s krátkým dosahem, která umožňuje bezdrátovou datovou komunikaci mezi digitálními zařízeními, jako je počítač a digitální fotoaparát. Bezdrátová technologie BLUETOOTH funguje v dosahu přibl. 10 metrů.
Připojení 2 zařízení podle potřeby je běžné, ale k určitým zařízením lze připojit i několik zařízení současně.
Pro připojení není potřeba žádný kabel a ani není nutné, aby zařízení musela být čelem k sobě, jako je tomu v případě infračervené technologie. Takové zařízení lze používat např. v tašce nebo kapse.
Norma BLUETOOTH je mezinárodní standard, který globálně podporují tisíce firem a využívají nejrůznější společnosti na celém světě.

Komunikační systém a kompatibilní profily BLUETOOTH sluchátek s mikrofonem

Profil je standardizace funkce pro každou specifikaci zařízení BLUETOOTH. Sluchátka s mikrofonem podporují následující verzi a profily BLUETOOTH:
Komunikační systém:
Specifikace BLUETOOTH ver. 3.0
Kompatibilní profily BLUETOOTH:
  • A2DP (Advanced Audio Distribution Profile): Vysílání nebo příjem zvukového obsahu vysoké kvality.

  • AVRCP (Audio Video Remote Control Profile): Ovládání zařízení AV; pozastavení, zastavení, spuštění přehrávání atd.

  • HSP (Headset Profile)*: Telefonování/ovládání telefonu.

  • HFP (Hands-free Profile)*: Telefonování/ovládání telefonu pomocí hands-free.

* Používáte-li mobilní telefon BLUETOOTH podporovaný profilem HFP (Hands-free Profile) i HSP (Headset Profile), nastavte jej na HFP.
Poznámky
  • Chcete-li používat funkci BLUETOOTH, připojované zařízení BLUETOOTH musí mít stejný profil jako mají sluchátka s mikrofonem. I když má zařízení stejný profil, funkce se mohou lišit v závislosti na specifikacích.

  • Vzhledem k charakteristice bezdrátové technologie BLUETOOTH je zvuk přehrávaný ve sluchátkách s mikrofonem mírně zpožděn vůči zvuku přehrávanému na zařízení BLUETOOTH během telefonování nebo poslechu hudby.

  • Funkci BLUETOOTH nepoužívejte v letadle. Vysokofrekvenční vlny mohou letadlo negativně ovlivnit a způsobit nebezpečné nehody. Sluchátka s mikrofonem připojte k jiným zařízením pomocí dodaného kabelu.