Concept
Typen back-ups
Met de Windows-functie Back-up maken en terugzetten (Backup and Restore) kunt u een reservekopie maken van waardevolle gegevens.
Er zijn verschillende typen back-ups voor verschillende doeleinden. Zie de beschrijving hieronder.
Back-up maken van bestanden
U kunt mappen en bestanden op uw VAIO-computer selecteren en hiervan een reservekopie maken op een externe harde schijf. Zie
Windows Help en ondersteuning (Windows Help and Support) voor meer informatie over het maken van back-ups van gegevens.
[Details]
Een systeemkopie maken
U kunt een back-up maken van het hele systeem van uw VAIO-computer. Als het ingebouwde opslagapparaat of computer ooit ophoudt met werken, kunt u met de systeemkopie de computer herstellen naar de toestand van de back-up.
Om een systeemkopie te maken, hebt u een optionele harde schijf nodig die is geformatteerd in NTFS-indeling. U kunt systeemkopie ook opslaan op een optische schijf zoals een Blu-ray Disc- of DVD-schijf.
Zie
Windows Help en ondersteuning (Windows Help and Support) voor meer informatie over het maken van een systeemkopie.
[Details]
Opmerking
-
Maak direct na aankoop van uw VAIO-computer herstelmedia. Als u bij een computerstoring het besturingssysteem Windows niet kunt gebruiken, kunt u met de back-uptool dat onderdeel is van de herstelmedia, een back-up maken van uw gegevens.
Zie Herstelmedia maken voor meer informatie over het maken van herstelmedia. [Details]
Hint
-
Als uw VAIO-computer niet is uitgerust met een schijfstation, moet u een extern apparaat, zoals een externe harde schijf of een DVD-station, aansluiten op de computer voordat u een back-up maakt, of moet u de grootte van de partitie van het station C: wijzigen en een nieuwe partitie maken. [Details]
Verwant onderwerp