Taşınabilir Kablosuz SunucuWG-C20

Bu birimdeki dosyalara/klasörlere bilgisayardan erişim (Mac)

SD karta erişim

Bu birime bir SD kart takılıyken, Finder’da [Git] - [Sunucuya Bağlan…] seçimini yapın ve sonra da Sunucu Adresi için “smb://192.168.41.1” girin.

Takılacak birim olarak “SD_Card” seçeneğini çift tıklatın. Masaüstünde SD kartın simgesi görüntülenir ve SD kartta dosya okumak ve yazmak mümkün olur.

USB cihazı bağlama

Bu birime bir USB cihazı bağlıyken, Finder’da [Git] - [Sunucuya Bağlan…] seçimini yapın ve sonra Sunucu Adresi için “smb://192.168.41.1” girin.

Takılacak birim olarak “USB_device” seçeneğini çift tıklatın. Masaüstünde USB cihazının simgesi görüntülenir ve bağlı USB cihazında dosya okumak ve yazmak mümkün olur.

Ara Sunucuyu devre dışı bırakma

Safari’nin menü çubuğundan [Safari] - [Tercihler…], seçimini yapın ve [İleri Düzey] öğesini tıklatın. [Ayarları Değiştir…] öğesini tıklatın, [Web Proxy (HTTP)] onay kutusunun işaretini kaldırın ve [Tamam] öğesini tıklatın.

İpucu

  • Kısayollar oluşturduğunuzda, her seferinde adreslerini girmek zorunda kalmadan cihazlara erişim sağlama imkanınız olur.
  • IP adresi yerine cihaz adını girerek erişim sağlayabilirsiniz.

Not

  • Kullandığınız bilgisayar ortamına bağlı olarak bu işlem biraz zaman alabilir.
  • Bir SD kart takıp, size sağlanan USB kablosu ya da kablosuz LAN aracılığıyla birimi bilgisayara bağlamak suretiyle, birimi harici bir depolama aygıtı olarak kullanabilirsiniz.
  • Bu birimin IP adresini (“192.168.41.1”) değiştirdiyseniz, yeni adresi girin.