Обл. фокусування

Вибір зони фокусування. Використовуйте цю функцію, якщо виконати належне фокусування у режимі автофокусування складно.

  1. MENU (Налаштуван. функ.зйом.1) → [Обл. фокусування] → потрібний параметр.

Детальна інформація про пункти меню

Широкий :
Фокусування на об'єкті з автоматичним охопленням усього діапазону екрана. Якщо у режимі фотозйомки натиснути кнопку спуску до половини, то довкола зони, що перебуває у фокусі, з’явиться зелена рамка.
Зонне фокусування :
Виберіть на моніторі зону для фокусування, і тоді виріб автоматично вибере зону фокусування.
Центр :
Автоматичне фокусування на об’єкті по центру зображення. Використовуйте разом із функцією фіксації фокуса для створення потрібної композиції.
Регульована пляма :
Переміщення рамки автофокусування в потрібне місце на екрані та фокусування на надзвичайно маленьких об’єктах у вузькій ділянці.
На екрані гнучкої цятки в режимі зйомки можна змінити розмір рамки фокусування, повертаючи диск керування.
Розшир. рег. пляма :
Якщо виріб не може сфокусуватися на одній вибраній точці, для фокусування він використовує у якості зони низького пріоритету точки фокусування навколо гнучкої цятки.
Відстеження:
Якщо кнопку спуску натиснути до половини та тримати, виріб відстежує об’єкт у обраній зоні автофокусування. Це налаштування доступне лише за режиму фокусування [Безперервний AF]. Наведіть курсор на пункт [Відстеження] на екрані налаштувань [Обл. фокусування], після чого виберіть зону початку відстеження за допомогою лівої/правої частини диска керування. Зону початку відстеження також можна перемістити до потрібного місця, вказавши її як зону, гнучку цятку або розширену гнучку цятку. На екрані гнучкої цятки в режимі зйомки можна змінити розмір рамки фокусування, повертаючи диск керування.


Пересування зони фокусування

  • Якщо [Обл. фокусування] має значення [Зонне фокусування], [Регульована пляма] або [Розшир. рег. пляма], натискаючи кнопку, якій призначено функцію [Стандарт фокусув.], можна знімати, і при цьому пересувати рамку фокусування за допомогою верхнього, нижнього, лівого або правого краю диска керування. Щоб повернути рамку фокусування в центр монітора, під час пересування рамки натисніть кнопку (Видалити). Щоб змінити налаштування зйомки за допомогою диска керування, натисніть кнопку, якій призначено функцію [Стандарт фокусув.].
  • Для швидкого пересування рамки фокусування торкніться її на моніторі та перетягніть. Заздалегідь виберіть для параметра [Сенсорне керуван.] значення [Увімк], та встановіть для [Функц. сенс. керув.] значення [Сенсорний фокус].

Примітка

  • [Обл. фокусування] має фіксоване значення [Широкий] у таких випадках:
    • [Вибір сцени]
    • У режимі спуску в момент посмішки
    • Установлено режим зйомки (Фільм) або ( Інтелект. авто), та параметр [Автомат. Dual Rec] має значення [Увімк].
  • Зона фокусування може не засвітитися під час безперервної зйомки або якщо одразу натиснути кнопку спуску повністю.
  • Якщо вибрано режим зйомки (Фільм), ( Інтелект. авто) або (Висока част. кадрів) чи під час відеозйомки, вибрати значення [Відстеження] для параметра [Обл. фокусування] неможливо.
  • Якщо для параметра [Розпізнав. об'єктa] функції [Нал. AF на обл./очі] встановлено значення [Тварина], значення [Відстеження] не можна вибрати для параметра [Обл. фокусування].
  • Під час пересування рамки фокусування не можна користуватися функціями, призначеними диску керування або спеціальній кнопці 2.