Načtení data a času ze serveru
Jakmile budou načteny informace o datu a času z časového serveru, vloží se do nahraného snímku spolu s digitálním podpisem. Můžete tedy prokázat, že datum a čas pořízení snímku jsou správné.
-
Připojte fotoaparát k síti.
Podrobnosti o tom, jak připojit fotoaparát k síti (připojení přístupového bodu), naleznete v dokumentu „Uživatelská příručka“ k fotoaparátu.
-
MENU → [Nastavení] → [Možnost nastav.] → [Digitální podpis] → [Akt./zobr. času serveru] → požadované nastavení.
Pokud nebylo ve fotoaparátu nastaveno datum a čas (uživatelské datum a čas), nebo se výrazně liší od správného data a času, zobrazí se chyba. Nastavte správné datum a čas (uživatelské datum a čas) v MENU → [Nastavení] → [Oblast/Datum] → [Nast. obl./data/času].
Podrobnosti o položkách menu
- Automatická aktualizace:
- Nastaví, zda bude při zapnutí fotoaparátu automaticky načteno datum a čas ze serveru. (Zapnuto/Vypnuto)
- Ruční aktualizace:
- Načte datum a čas ze serveru ručně.
- Zobrazení data a času:
- Zobrazí informace o datu a času ze serveru. (Časové pásmo/Datum/čas serveru/Nejnovější aktualiz.)
- [Nejnovější aktualiz.] udává datum a čas, kdy bylo načteno datum a čas ze serveru.
Tip
- Pokud je funkce [
Zapsat dig. podpis], [
Zapsat dig. podpis] nebo [
Zapsat dig. podpis] nastavena na [Zapnuto] a datum a čas ze serveru nebyly načteny více než měsíc, zobrazí se na obrazovce snímání
(ikona varování časového serveru). Pro skrytí ikony varování načtěte opět datum a čas ze serveru. - Datum a čas se zobrazí podle nastavení v MENU → [Nastavení] → [Oblast/Datum] → [Nast. obl./data/času] → [Formát data].
Poznámka
- Když se vybije vnitřní záložní nabíjecí modul akumulátoru fotoaparátu, budou informace o datu a času vymazány. Nabijte vnitřní záložní nabíjecí modul akumulátoru, nastavte na fotoaparátu datum a čas (uživatelské datum a čas) a poté načtěte datum a čas ze serveru. Chcete-li vnitřní záložní nabíjecí modul akumulátoru nabít, vložte do fotoaparátu nabitý modul akumulátoru a nechejte přístroj 24 hodin nebo déle vypnutý.
TP1001872613