Sådan ændrer du afspilningsrækkefølgen til Afspilning af mappe/Afspilning af afspilningsliste/Afspilning af album
Du kan ændre afspilningsrækkefølgen til Afspilning af mappe/Afspilning af afspilningsliste/Afspilning af album. Som standard afspilles alle sange.

- Tryk på knappen (
) i venstre (
) side af din Walkman, og hold den nede gentagne gange.
Hver gang du trykker på knappen (
) og holder den nede, ændres afspilningsrækkefølgen på følgende måde, og stemmeguiden høres:-
Mappe (Normal)
Afspiller sange i den rækkefølge, de er indstillet til i mapperne. Mapper er grupperede sange vist i Windows Stifinder eller Mac Finder.
-
Spilleliste
Afspiller sange i den rækkefølge, de er indstillet til i afspilningslisterne. Afspilningslister er sanglister, der afspilles i en ønsket rækkefølge, der er dannet ved hjælp af software, såsom Media Go (medfølger) eller Content Transfer.
-
Album
Afspiller sange i den rækkefølge, de er indstillet til i albummene. Album er grupperede sange, der er organiseret på baggrund af oplysninger om albummet.
-
Bemærk!
- Du kan ikke ændre afspilningstilstanden, mens du lytter til musik på den anden Bluetooth-lydenhed i Headphones Mode.


