Näyttölukon asettaminen
Jos näyttölukkotoiminto otetaan käyttöön, näyttö lukitaan automaattisesti aina, kun se sammutetaan. Voit valita, miten Walkman-laitteen näyttö lukitaan, kohdissa [Slide], [Pattern] ja [Passwords]. Jos kuvio, salasana tms. unohtuu, asia katsotaan korjauskohteeksi, jota takuu ei kata, jolloin käyttäjä vastaa korjauskustannuksista.
- Sipaise tilariviä alaspäin ja valitse
-
[SETTINGS]. - Valitse [
Security] - [Screen lock] - haluttu asetus.
Tee asetukset noudattamalla näyttöön tulevia ohjeita.
Vihje
- Jos esiin tulee [Attention], lue näyttölukko-ominaisuutta koskeva varoitus ja valitse [I agree] - [OK].
- Jos valitset [None], näyttöä ei lukita.
Huomautus
- On erittäin suositeltavaa, että merkitset muistiin määrittämäsi lukituksen avauskoodin ja säilytät sen muistutuksena itseäsi varten. Jos kuvio, salasana tms. unohtuu, asia katsotaan korjauskohteeksi, jota takuu ei kata, jolloin käyttäjä vastaa korjauskustannuksista.
- Jos olet määrittänyt näytön lukituksen [Pattern]-arvon, aseta turvakysymys ja vastaus siltä varalta, että kuvio unohtuu.


