Fókusz mód

A téma mozgásának megfelelő fókuszálási mód kiválasztására szolgál.

  1. A fókusz üzemmódtárcsa (A) elforgatásával válassza ki a kívánt üzemmódot.

A beállítás részletei

S (Egyszeri AF):
A fókuszbeállítás után a készülék rögzíti a fókuszt. Használja ezt, ha a téma nyugalomban van.

A(Automatikus AF):
[Egyszeri AF] és [Folyamatos AF] váltakozik a téma mozgásának megfelelően. Amikor félig lenyomja az exponáló gombot, a készülék rögzíti a fókuszt, amikor a témát mozdulatlannak érzékeli, és folyamatosan tovább fókuszál, amikor a téma mozog. Folyamatos fényképezés közben a készülék a második felvételtől kezdve automatikusan Folyamatos AF módban fényképez.

C (Folyamatos AF):
A készülék mindaddig folyamatosan fókuszál, amíg az exponáló gombot félig lenyomva tartja. Használja ezt, ha a tárgy mozgásban van. [Folyamatos AF] módban a fényképezőgép nem ad hangjelzést a témára fókuszáláskor.

DMF (Közvetl.kézifók.):
Az automatikus fókuszállítás után elvégezheti kézzel a fókusz finombeállítását, ezáltal gyorsan a témára fókuszálhat, nem kell az elejétől kezdenie a kézi fókuszállítás használatát. Ez kényelmes például makrófelvételek készítésekor.

MF (Kézi fókusz):
A készülék kézi fókuszállítással működik. Ha automatikus fókuszálással nem sikerül a kívánt tárgyat befókuszálni, használjon kézi fókuszállítást.

  • Közvetlen kézi fókuszbeállítás vagy kézi fókuszállítás üzemmódban az első objektívgyűrű forgatásával állítsa be a fókuszt.

Fókuszjelzés

(látható):
A téma fókuszban van és a fókusz rögzített.

(villog):
A téma nincsen fókuszban.

(látható):
A téma fókuszban van. A fókusz folyamatosan lesz állítva, a téma mozgásainak megfelelően.

(látható):
A fókuszálás folyamatban van.

Fókusztartomány-korlátozó

Ha a fókusztartomány-korlátozó kapcsoló beállítása „∞-3m”, akkor a fényképezőgép telefotó felvételnél (fényképezés 35 mm-es formátumnak megfelelő, 150 mm-es vagy nagyobb gyújtótávolsággal) a több mint 3 m távolságra lévő témákra fókuszál. Ez a funkció lehetővé teszi, hogy a fényképezőgép gyorsabban fókuszáljon távoli témákra azzal, hogy telefotó felvétel esetén a közeli témákat figyelmen kívül hagyja.

A képernyőn megjelenik egy ikon, amely a fókusztartomány-korlátozó állapotát jelzi.

: A fókusztartomány-korlátozó nem aktív. A fényképezőgép a teljes felvételi távolságon belül bárhová fókuszálhat.

: A fókusztartomány-korlátozó aktív. A fényképezőgép a körülbelül 3 m és a végtelen közötti korlátozott tartományon belül fókuszálhat.

  • Ha a fókusztartomány-korlátozó kapcsoló nem telefotó felvétel (fényképezés 35 mm-es formátumnak megfelelő, 150 mm-es vagy kisebb gyújtótávolsággal) esetén van „∞-3m” értékre beállítva, akkor a jelzés jelenik meg, és a fényképezőgép a teljes felvételi távolságon belül bárhová fókuszálhat.

Az autofókusz funkcióval nehezen befókuszálható témák

  • Sötét és távoli témák
  • Gyenge kontrasztú témák
  • Üvegen keresztül látható témák
  • Gyorsan mozgó témák
  • Fényt visszaverő vagy fényes felületek
  • Villogó fény
  • Ellenfényben lévő témák
  • Szabályosan ismétlődő mintázatú témák, például az épületek homlokzata.
  • A fókuszmezőben eltérő fókusztávolságú témák vannak.

Tipp

  • [Folyamatos AF] módban a fókuszrögzítés gomb lenyomva tartásával rögzítheti a fókuszt.
  • Ha kézi fókuszállítás vagy közvetlen kézi fókuszbeállítás üzemmódban végtelenre állítja a fókuszt, a képernyőn vagy a keresőben ellenőrizze, hogy a téma elég távol van-e.

Megjegyzés

  • A fókusz üzemmódtárcsa beállítása hiába S, A vagy DMF, a fókuszmód [Folyamatos AF] üzemmódra vált mozgóképfelvételnél, vagy az üzemmódtárcsa beállítása esetén.
  • A használati körülményektől függően előfordulhat, hogy a legkisebb felvételi távolság a fókusztartomány-korlátozó kapcsoló „∞ - 3 m” beállítása esetén valamivel 3 m alatti vagy feletti.