[Speaker Settings]

[Sound Field Optimization]

Denne funksjonen måler automatisk posisjonene til de fire høyttalerne og avstanden mellom hver høyttaler og taket, og optimaliserer surroundlydens kvalitet etter miljøet ditt.

Følg anvisningene på skjermen for å starte målingene. Under optimaliseringen lager høyttalerne en lyd i omtrent et minutt.

Merknad

  • Ikke lag høye lyder, gå eller stå foran høyttalerne under optimaliseringen.


[Manual Speaker Settings]

Du kan sette høyttalerplasseringen i forhold til TV-en eller stille inn lytteposisjonen for å få best mulig surroundlyd.

  • [Sound Field Adjustment]

    [Direction of sound field]: Stiller inn posisjonsforholdet mellom fremre høyttalere og TV-en, og mellom høyttalerne og lytteposisjonen ved å følge anvisninger på skjermen. Dette er for å justere retningen hvor du kan høre lyder som dialog for å forbedre følelsen av enhet mellom bildet og lyden, og for å justere retningen og balansen for å forbedre lydens realisme.

    [Height of sound field]: Juster høyden til lydfeltet.

    [Sound from subwoofer](*): Velg avstanden fra lytteposisjonen til den ekstra subwooferen. Dette er for å justere tiden til subwooferlyden i henhold til avstanden.

    *Dette elementet vises når den ekstra subwooferen brukes.

  • [Test Tone]

    Testtonen stråles ut fra høyttalerne for å sjekke de tilgjengelige høyttalerne.

    [On]: Testtonen utstråles fra høyttaleren.

    [Off]: Testtonen utstråles ikke fra høyttalerne.


[Wireless Speaker Settings]

Du kan justere ulike elementer knyttet til trådløs tilkobling mellom høyttaleranlegget og ekstra subwoofer.

  • [Link mode]

    Du kan stille inn tilkoblingsmetoden for den ekstra subwooferen.

    [Auto]: Kobler den ekstra subwooferen automatisk til høyttaleranlegget.

    [Manual]: Kobler til de fire inkluderte høyttalerne og den ekstra subwooferen manuelt.

  • [Start manual linking]

    Utfør manuell tilkobling mellom de fire inkluderte høyttalerne eller ekstra subwoofer og kontrollboksen. For detaljer, se " Hvis høyttalerne ikke er koblet til riktig " eller se bruksanvisningen inkludert med den ekstra subwooferen.

  • [Check wireless connection]

    Du kan sjekke tilkoblingsstatusen for de fire inkluderte høyttalerne og den ekstra subwooferen.

  • [RF Channel]

    Du kan minimere forstyrrelse med andre trådløse enheter.

    [On]: Velg vanligvis dette. Høyttaleranlegget velger automatisk den bedre kanalen for overføring. Dette er den sterkere modusen for trådløs forstyrrelse.

    [Off]: Høyttaleranlegget velger en kanal fra det begrensede frekvensbåndet for å forhindre ekstern trådløs forstyrrelse. Hvis lyden faller ut mens [On] er valgt, kan den forbedres ved å velge [Off].

  • [Wireless Playback Quality]

    Du kan angi den trådløse avspillingskvaliteten på de fire inkluderte høyttalerne og den ekstra subwooferen.

    [Sound Quality]: Lydkvaliteten tar prioritering over tilkoblingsstatusen til den trådløse tilkoblingen.

    [Connection]: Tilkoblingsstatusen tar prioritering over lydkvaliteten.

  • [Software Version]

    Du kan sjekke programvareversjonen til de fire inkluderte høyttalerne og den ekstra subwooferen.

Merknad

  • [RF Channel] er ikke tilgjengelig i noen land/regioner.


[TV Center Speaker Mode]

Hvis du kobler til høyttaleranlegget og TV-en med HDMI-kabelen (inkludert) og kabelen for modusen TV-senterhøyttaler (inkludert), kan du mate ut midtre høyttalerdel av høyttaleranleggets lyd fra TV-en. Still inn [Control for HDMI] til [On].

[On]: Bruker en TV kompatibel med denne funksjonen som midtre høyttaler. Du kan mate ut lyden fra høyttaleranleggets midtre høyttalerdel fra TV-en.

[Off]: Av

Merknad

  • Avhengig av lydinnholdet kan det hende at lyd ikke mates ut fra TV-en.
  • Avhengig av Immersive Audio Enhancement eller lydmodusinnstillinger kan det hende at lyd ikke mates ut fra TV-en.
  • Når [Setup] - [Advanced Settings] - [Audio Settings] - [Sound Effect] er stilt inn til en annen innstilling enn [Sound Mode On], mates ikke lyd fra TV-en.