Aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywamiILCE-7S

Mocowanie osłony przeciwodblaskowej obiektywu

Wskazane jest stosowanie osłony przeciwodblaskowej obiektywu, aby światło spoza kadru nie miało wpływu na rejestrowany obraz.

  1. Dopasuj element mocujący osłony przeciwodblaskowej obiektywu do końcówki obiektywu, po czym obróć osłonę przeciwodblaskową obiektywu zgodnie z ruchem wskazówek zegara aż wskoczy na swoje miejsce.

Uwaga

  • Osłonę przeciwodblaskową obiektywu należy prawidłowo zamocować. W przeciwnym razie osłona przeciwodblaskowa obiektywu może nie zdawać egzaminu lub częściowo odbijać się na obrazie.
  • Przy prawidłowym zamocowaniu osłony przeciwodblaskowej obiektywu znacznik osłony przeciwodblaskowej (czerwona kreska) pokrywa się z czerwonym znacznikiem na osłonie.
  • W przypadku korzystania z lampy błyskowej należy zdjąć osłonę przeciwodblaskową obiektywu. W przeciwnym razie osłona przeciwodblaskowa obiektywu będzie zasłaniać światło lampy błyskowej i na obrazach może pojawić się jej cień.
  • Po zakończeniu fotografowania osłonę przeciwodblaskową obiektywu przechowuje się ustawioną odwrotnie względem obiektywu.