Обл. фокусування

Вибір зони фокусування. Використовуйте цю функцію, якщо виконати належне фокусування у режимі автофокусування складно.

  1. MENU (Налаштуван. функ.зйом.1) → [Обл. фокусування] → потрібний параметр.

Детальна інформація про пункти меню

Широкий :
Фокусування на об'єкті з автоматичним охопленням усього діапазону екрана. Якщо у режимі фотозйомки натиснути кнопку спуску до половини, то довкола зони, що перебуває у фокусі, з’явиться зелена рамка.
Зонне фокусування :
Виберіть на моніторі зону для фокусування, і тоді виріб автоматично вибере зону фокусування.
Центр :
Автоматичне фокусування на об’єкті по центру зображення. Використовуйте разом із функцією фіксації фокуса для створення потрібної композиції.
Регульована пляма :
Переміщення рамки автофокусування в потрібне місце на екрані та фокусування на надзвичайно маленьких об’єктах у вузькій ділянці.
Розшир. рег. пляма :
Якщо виріб не може сфокусуватися на одній вибраній точці, для фокусування він використовує у якості зони низького пріоритету точки фокусування навколо гнучкої цятки.
Слідкуючий AF :
Якщо кнопку спуску натиснути до половини та тримати, виріб відстежує об’єкт у обраній зоні автофокусування. Це налаштування доступне лише за режиму фокусування [Безперервний AF]. Наведіть курсор на пункт [Слідкуючий AF] на екрані налаштувань [Обл. фокусування], після чого змініть зону початку відстеження за допомогою лівої/правої частини диска керування. Зону початку відстеження також можна перемістити до потрібного місця, вказавши її як гнучку цятку або розширену гнучку цятку.


Перелік рамок шукача діапазону фокуса

Рамки шукача діапазону фокуса різняться залежно від режиму зйомки.

У разі фокусування на більшій області

У разі фокусування на меншій області

  • Якщо для параметра [Обл. фокусування] встановлено значення [Широкий] або [Зонне фокусування], і якщо спрямувати об’єктив на об’єкт, що рухається, може відображатися рамка шукача діапазону фокуса типу «У разі фокусування на меншій області».
  • Якщо встановити об'єктив з A-перехідником з адаптером байонета (LA-EA1 або LA-EA3) (продається окремо) і обрати для [Система AF] значення [Фазове детект. AF], може відображатися рамка шукача діапазону фокуса типу «У разі фокусування на меншій області».

У разі автоматичного фокусування на основі всього діапазону монітора

  • Якщо використовується інша функція масштабування, ніж функція оптичного масштабування, налаштування параметра [Обл. фокусування] вимикається, а рамка області фокусування позначається пунктирною лінією. Автофокусування виконується з пріоритетом об’єктів, що знаходяться у центрі кадру та поблизу нього.

Пересування зони фокусування

  • Якщо [Обл. фокусування] має значення [Зонне фокусування], [Регульована пляма] або [Розшир. рег. пляма], натискаючи кнопку, якій призначено функцію [Стандарт фокусув.], можна знімати, і при цьому пересувати зону фокусування за допомогою верхнього, нижнього, лівого або правого краю диска керування. Щоб змінити налаштування зйомки за допомогою диска керування, натисніть кнопку, якій призначено функцію [Стандарт фокусув.].
  • Для швидкого пересування рамки фокусування торкніться її на моніторі та перетягніть. Заздалегідь встановіть для [Сенсорне керуван.] будь-яке значення, окрім [Вимк].

Примітка

  • [Обл. фокусування] має фіксоване значення [Широкий] у таких випадках:
    • [Інтелектуальне авто]
    • [Супер авторежим]
    • [Вибір сцени]
    • У режимі спуску в момент посмішки
  • Зона фокусування може не засвітитися під час безперервної зйомки або якщо одразу натиснути кнопку спуску повністю.
  • Якщо диск перемикання режимів встановлено у положення (Фільм/Упов.&прис.) або під час зйомки відео значення [Слідкуючий AF] не можна вибрати для параметра [Обл. фокусування].
  • Якщо [Обл. фокусування] має значення [Широкий] або [Зонне фокусування], розмір рамки шукача діапазону автофокуса можна автоматично змінювати відповідно до об'єкта зйомки та композиції таким чином:
    • Під час фокусування на ширшій області, як-от пейзаж: відображається більша рамка шукача діапазону автофокуса.
    • Під час фокусування на меншій області, як-от квіти або малі предмети: відображається менша рамка шукача діапазону автофокуса.
  • Під час пересування рамки фокусування не можна користуватися функціями, призначеними верхньому/нижньому/лівому/правому краю диска керування або спеціальній кнопці 3.