Вибір зони фокусування (Обл. фокусуван.)

фотографія, відео

Налаштуйте тип рамки фокусування під час зйомки в режимі автофокусування. Вибирайте режим відповідно до об’єкта зйомки.

  1. MENU (Фокус) → [Обл. фокусуван.][Обл. фокусуван.] → потрібний параметр.

Детальна інформація про пункти меню

Широкий:
Фокусування на об'єкті з автоматичним охопленням усього діапазону екрана. Якщо у режимі фотозйомки натиснути кнопку спуску до половини, то довкола зони, що перебуває у фокусі, з’явиться зелена рамка.

Зонне фокусув.:
Виберіть на моніторі зону для фокусування, і тоді виріб автоматично вибере зону фокусування.

Фіксація центра:
Автоматичне фокусування на об’єкті по центру зображення. Використовуйте разом із функцією фіксації фокуса для створення потрібної композиції.

Пляма: S/Пляма: M/Пляма: L:
Переміщення рамки автофокусування в потрібне місце на екрані та фокусування на надзвичайно маленьких об’єктах у вузькій ділянці.

Розшир. пляма:
Якщо виріб не може сфокусуватися на одній вибраній точці, він використовує точки фокусування навколо [Пляма] в якості зони низького пріоритету.

Відстеження:
Це налаштування доступне лише коли параметр [Режим фокусув.] має значення [Безперервн. AF]. Якщо кнопку спуску натиснути до половини та тримати, виріб відстежує об’єкт у обраній зоні автофокусування. Наведіть курсор на пункт [Відстеження] на екрані налаштувань [Обл. фокусуван.], після чого виберіть зону початку відстеження за допомогою лівої/правої частини диска керування. Зону початку відстеження можна також перемістити до потрібного місця, указавши її як [Відстеження: Зонне фокусуван.], [Відстеження: Пляма S]/[Відстеження: Пляма M]/[Відстеження: Пляма L] або [Відстеження: Розширена пляма].


Підказка

  • За замовчуванням [Обл. фокусуван.] призначено кнопці C2.

Примітка

  • [Обл. фокусуван.] має фіксоване значення [Широкий] у таких випадках:
    • [Інтелект. авто]
  • Зона фокусування може не засвітитися під час безперервної зйомки або якщо одразу натиснути кнопку спуску повністю.
  • Якщо диск перемикання режимів установлено в положення (Фільм) або (Уповіл.&приск.відт.) або під час відеозйомки значення [Відстеження] не можна вибрати для параметра [Обл. фокусуван.].


Приклади відображення рамки фокусування

Рамка фокусування може бути різною.


У разі фокусування на більшій області

Приклад рамки фокусування в разі фокусування на більшій області

У разі фокусування на меншій області

Приклад рамки фокусування в разі фокусування на меншій області

  • Якщо для параметра [Обл. фокусуван.] встановлено значення [Широкий] або [Зонне фокусув.], рамка фокусування може перемикатися між «У разі фокусування на більшій області» та «У разі фокусування на меншій області» залежно від об'єкта і ситуації.
  • Якщо встановити об'єктив з A-перехідником з установлювальним адаптером (LA-EA3 або LA-EA5) (продається окремо), може відображатися рамка фокусування типу «У разі фокусування на меншій області».

У разі автоматичного фокусування на основі всього діапазону монітора

Приклад рамки фокусування в разі автоматичного фокусування на основі всього діапазону монітора

  • Якщо використовується інша функція масштабування, ніж функція оптичного масштабування, налаштування параметра [Обл. фокусуван.] вимикається, а рамка фокусування позначається пунктирною лінією. Автофокусування виконується з пріоритетом об’єктів, що знаходяться у центрі кадру та поблизу нього.


Пересування зони фокусування

  • Зону фокусування можна пересувати за допомогою мультиселектора, якщо для параметра [Обл. фокусуван.] встановлено такі значення:
    • [Зонне фокусув.]
    • [Пляма: S]/[Пляма: M]/[Пляма: L]
    • [Розшир. пляма]
    • [Відстеження: Зонне фокусуван.]
    • [Відстеження: Пляма S]/[Відстеження: Пляма M]/[Відстеження: Пляма L]
    • [Відстеження: Розширена пляма]

    Якщо заздалегідь призначити центральній частині мультиселектора функцію [Стандарт фокусув.], рамку фокусування можна повернути до центру монітора, натиснувши посередині мультиселектора.

Підказка

  • Якщо для параметра [Обл. фокусуван.] установлено значення [Пляма] або [Розшир. пляма], за одне натискання мультиселектора рамку фокусування можна переміщати на більшу відстань, установивши для параметра [Вел. перем. р. AF] значення [Велика].
  • Для швидкого пересування рамки фокусування торкніться її на моніторі та перетягніть. Заздалегідь виберіть для параметра [Сенсорне керуван.] значення [Увімк], та встановіть для [Сенс. функ. в зйом.] значення [Сенсорн. фокус].


Тимчасове відстеження об'єкта (Відстеження Увімк)

Для параметра [Обл. фокусуван.] можна тимчасово встановити значення [Відстеження], якщо натиснути та утримувати спеціальну кнопку, якій було заздалегідь призначено функцію [Відстеження Увімк]. Параметр [Обл. фокусуван.] до активації[Відстеження Увімк] отримає відповідне значення [Відстеження].

Наприклад:

Значення параметра [Обл. фокусуван.] до активації [Відстеження Увімк] Значення параметра [Обл. фокусуван.] під час активації [Відстеження Увімк]
[Широкий] [Відстеження: Широкий]
[Пляма: S] [Відстеження: Пляма S]
[Розшир. пляма] [Відстеження: Розширена пляма]


Автофокусування з визначенням фази

Якщо точки автофокусування з визначенням фази перебувають в межах зони автофокусування, виріб використовує комбінацію із автофокусування з визначенням фази і контрастного автофокусування.

Примітка

  • Функція автофокусування з визначенням фази доступна лише за умови використання сумісного об’єктива. Якщо використовується об’єктив, який не підтримує автофокусування з визначенням фази, наведені далі функції будуть недоступними.

    • [Автоматичн. AF]
    • [Чутл. відстеж. AF]
    • [Чутл. AF зміщ.об.]
    • [Шв. переходу AF]

    Навіть якщо використовується раніше придбаний відповідний об’єктив, функція автофокусування з визначенням фази може не працювати, поки не буде оновлено об’єктив.