Sende ut RAW-filmer til en ekstern RAW-opptaker

Når du tar opp film, kan RAW-filmer sendes ut til en ekstern opptaker som er koblet til dette kameraet via HDMI. Bruk en Premium høyhastighets HDMI-kabel (selges separat) for å sende ut RAW-filmer.

Bildestørrelsen for RAW-filmer er 3848 × 2168 piksler.

  1. Bruk en Premium High Speed HDMI-kabel (selges separat) til å koble HDMI Type A-terminalen på kameraet til HDMI-inngangsterminalen på den eksterne RAW-opptakeren.
  2. Still inn Stillbilde-/Film-/S&Q-skiven på (film) for å velge filmopptaksmodus.
  3. På kameraet velger du MENU (Oppsett) → [Ekstern utgang][HDMI-utdatainns.][RAW-utdata][På].
  4. På kameraet velger du MENU (Oppsett) → [Ekstern utgang][HDMI-utdatainns.][RAW-utdatainnstilling] → ønsket bildefrekvens. ([60p]/[50p]/[30p]/[25p]/[24p])
    Still inn følgende elementer etter behov.
    • Opp.-med. un. HDMI-ut.
    • Fargeskala f. RAW-utd.
    • Time Code-utdata
    • REC-kontroll
    • 4ch-lydutdata
    Du finner mer informasjon i " HDMI-utdatainns. (film)".
  5. Trykk på MOVIE (filmknappen) på kameraet for å starte opptaket.

Hint

  • Du finner informasjon om hvordan du bruker den eksterne RAW-opptakeren, i bruksanvisningen til opptakeren.

Merknad

  • Hvis du utfører opptak med en ekstern opptaker i stedet for å bruke MOVIE (filmknappen) på kameraet, kan det hende at opptaket ikke blir utført korrekt.