Фотографування з більшою роздільною здатністю (М/зйом.з зсув.пікс.)

Фотографія

Можна створювати зображення з більшою роздільною здатністю, ніж при звичайній зйомці, знімаючи чотири або шістнадцять зображень формату RAW й об'єднуючи їх на комп'ютері. Ця функція корисна для зйомки нерухомих об'єктів, як-от витворів мистецтва або архітектурних споруд. Для поєднання кількох зображень у форматі RAW потрібне спеціальне програмне забезпечення.

Заздалегідь переконайтеся, що фотоапарат не підключено до смартфона.

  1. З’єднайте роз’єм USB Type-C фотоапарата з комп’ютером за допомогою USB-кабелю, а тоді виберіть [Віддал. зйомка] на екрані, що відображається на фотоапараті.
    • У разі підключення фотоапарата до комп’ютера через Wi-Fi за допомогою точки доступу Wi-Fi, виберіть MENU (Мережа) → [Wi-Fi][Wi-Fi з'єднання][Увімк], а тоді під’єднайте фотоапарат до точки доступу Wi-Fi. Також під'єднайте комп'ютер до тієї самої точки доступу Wi-Fi.
    • У разі використання фотоапарата у якості точки доступу та підключення фотоапарата до комп’ютера безпосередньо через Wi-Fi, виберіть MENU (Мережа) → [З'єдн/Від.зйом][Функ.віддал.зйомки][Інформ.Wi-Fi Direct], щоб показати на фотоапараті інформацію про підключення Wi-Fi (SSID і пароль). Під'єднайте комп'ютер до фотоапарата за допомогою інформації про підключення Wi-Fi, що відображається на фотоапараті. А тоді продовжуйте виконання операцій, починаючи з кроку 3.
    • Під час дистанційної зйомки за допомогою Wi-Fi для передачі записаних зображень може знадобитися багато часу. Радимо вибрати для параметра [Розташ. збер. фото] у меню [Налаш.віддал.зйом.] значення [Лише камера] або скористатися дротовим з'єднанням.
  2. MENU (Мережа) → [З'єдн/Від.зйом][Функ.віддал.зйомки][Віддал. зйомка][Увімк].
    • У разі підключення фотоапарата до комп’ютера через Wi-Fi за допомогою точки доступу Wi-Fi, виберіть [Налашт.автент.дост.], щоб відобразити інформацію, як-от ім’я користувача, пароль і відбиток пальця. Також цю інформацію можна подивитись, вибравши MENU (Мережа) → [Опція мережі][Інф. автент. доступу].
  3. Запустіть на комп'ютері Imaging Edge Desktop (Remote).

    У разі підключення фотоапарата до комп’ютера через Wi-Fi за допомогою точки доступу Wi-Fi, введіть та підтвердьте інформацію автентифікації доступу.

  4. Зафіксуйте фотоапарат за допомогою штатива. Виконайте [М/зйом.з зсув.пікс.] з використанням програми Imaging Edge Desktop (Remote).
    Фотоапарат зніме вибрану кількість зображень формату RAW зі встановленим інтервалом. Ці зображення буде збережено на комп'ютері разом зі скомпонованим зображенням.
    • Намагайтесь не допускати тремтіння фотоапарата або розмиття об'єкта.
    • Чотири або шістнадцять зображень формату RAW знімаються з однаковими налаштуваннями. Не можна міняти налаштування в інтервалах між знімками.
    • Зйомку можна скасувати, якщо в інтервалі між зйомкою натиснути посередині диска керування.
    • Якщо спалах (продається окремо) не використовується, виберіть в налаштуваннях Imaging Edge Desktop (Remote) найкоротший інтервал між зйомкою. Якщо спалах використовується, встановіть інтервал відповідно до часу заряджання спалаху.
    • Швидкість синхронізації спалаху становить 1/8 секунди.
    • Якщо для параметра [Розташ. збер. фото] у меню [Налаш.віддал.зйом.] установлено значення [Лише камера], імпортуйте на комп’ютер зняті чотири або шістнадцять зображень формату RAW, а потім об’єднайте їх за допомогою Imaging Edge Desktop (Viewer).
    • Способи використання[М/зйом.з зсув.пікс.] можна подивитись на вказаній нижче веб-сторінці.
      https://www.sony.net/psms/

Підказка

  • Функцією [М/зйом.з зсув.пікс.] можна також користуватися з фотоапарата, не вдаючись до програми Imaging Edge Desktop (Remote). Виберіть MENU (Зйомка) → [Реж. протягання][М/зйом.з зсув.пікс.] і встановіть інтервал зйомки та кількість зображень, а тоді почніть зйомку. Зняті зображення формату RAW можна імпортувати на комп'ютер і скомпонувати за допомогою програми Imaging Edge Desktop (Viewer). Якщо ви не будете знімати за допомогою програми Imaging Edge Desktop (Remote), для запобігання тремтінню фотоапарата й розмиттю об'єкта скористайтесь бездротовим пультом дистанційного керування (продається окремо) або функцією автоспуску.

Примітка

  • У разі тремтіння фотоапарата і розмиття об'єкта належне компонування зображень формату RAW, знятих з використанням функції [М/зйом.з зсув.пікс.], може бути неможливим. Навіть якщо об'єкт зйомки не рухається, а рухаються люди чи об'єкти поблизу, зображення формату RAW можуть бути скомпоновані неналежним чином через зміну освітлення об'єкта зйомки.
  • Зображення формату RAW, зняті з використанням функції [М/зйом.з зсув.пікс.], не можна скомпонувати за допомогою фотоапарата. Для компонування зображень використовуйте програму Imaging Edge Desktop (Viewer).
  • Функція [М/зйом.з зсув.пікс.] має деякі параметри із такими зафіксованими значеннями:
    • [Формат файла] у меню [Налаш. якості зобр.]: [RAW]
    • [Тип файла RAW] у меню [Налаш. якості зобр.]: [Нестиснуто]
  • Функція [М/зйом.з зсув.пікс.] не дозволяє здійснювати зйомку із ручною витримкою.
  • Під час зйомки в режимі [М/зйом.з зсув.пікс.] неможливо користуватися оптичним бездротовим спалахом.
  • Якщо для зйомки вибрано будь-який режим, окрім P/A/S/M, функція [М/зйом.з зсув.пікс.] буде недоступною.
  • Якщо використовується установлювальний адаптер, інтервал зйомки може бути довшим.