Výběr směrovosti

Pomocí voliče režimu směrovosti můžete zvolit směrovost, která je nejvhodnější pro zaznamenávané zvuky nebo podmínky záznamu.

Supersměrový

Jsou snímány zvuky v určitém rozsahu od přední části této jednotky, což umožňuje stejně čisté snímání zvuku. Supersměrový režim umožňuje záznam s menšími zvukovými odrazy a je vhodný pro záznam v interiéru. Supersměrový režim se doporučuje pro pořizování nebo streamování videí, kdy například objekt hovoří v těsné blízkosti této jednotky.

Jednosměrový

Z přední části této jednotky je snímána široká škála zvuků. Jednosměrný režim se doporučuje například pro záznam konferencí a schůzek.

Všesměrový

Jsou stejnoměrně snímány zvuky ze všech směrů. Všesměrový režim se doporučuje například pro záznam všech zvuků včetně zvuků okolního prostředí.

Supersměrový (dozadu)

Jsou snímány zvuky ze zadní části této jednotky a méně zvuků je snímáno z přední části. Supersměrový (dozadu) režim se doporučuje například pro pořizování scénických videí s vyprávěním.

Supersměrový (dopředu+dozadu)

Jsou stejnoměrně snímány zvuky z přední a zadní části této jednotky a méně zvuků je snímáno z levé a pravé strany. Supersměrový (dopředu+dozadu) režim umožňuje záznam zvuků objektu před touto jednotkou a také hlasu kameramana a doporučuje se například pro nahrávání videozáznamů rozhovorů.

Supersměrový rozdělený (dopředu/dozadu)

Jsou stejnoměrně snímány zvuky z přední části (kanál 1) a zadní části (kanál 2) této jednotky a méně zvuků je snímáno z levé a pravé strany. Supersměrový rozdělený (dopředu/dozadu) režim umožňuje individuální nastavení hlasitosti předního a zadního zvuku po záznamu videa a doporučuje se, pokud potřebná úprava zaznamenaného zvuku.

(Stereo)

Díky jasné lokalizaci levého (kanál 1) a pravého (kanál 2) zdroje zvuku je možný realistický záznam videa. Stereo režim se doporučuje například pro pořizování videozáznamů pohybujících se objektů, jako jsou závodní vozidla a vlaky, nebo videozáznamů hudebních vystoupení v divadlech.

Ultrasměrový

Díky technologii adaptivního paprskování, kterou tato jednotka používá, je zachycen cílový zvuk z přední části jednotky a zároveň jsou výrazně omezeny všechny ostatní nepotřebné zvuky. Ultrasměrový režim se doporučuje pro pořizování záznamů s minimem nepotřebných zvuků v blízkém dosahu, jako jsou hlasy v okolí snímaného objektu, při současném zachování mírných zvuků prostředí ve velkém dosahu, jako je zvuk potoka a cvrlikání ptáků, v nahrávkách.

Podrobnosti o technologii adaptivního paprskování naleznete v části O technologii adaptivního paprskování.

Tip

  • Čím blíže je objekt u této jednotky, tím čistší zvuk lze snímat.

Poznámka

  • V následujících případech nemusí být rozpoznány zvuky objektu před touto jednotkou a zvuk v nahrávkách může znít hůře ve srovnání se zvukem zaznamenaným v jiných režimech směrovosti.

    • Záznamy se pořizují v prostorách se silnou ozvěnou, například v malé místnosti.

    • Objekt se nachází v určité vzdálenosti od této jednotky.

    • Zvuky od objektu pohlcuje okolní hluk.

    • Objekt nesměřuje přímo k přední části této jednotky, ale směřuje například dolů nebo do strany.

    Vyzkoušejte jednu z následujících možností, která odpovídá této situaci.

    • Proveďte změnu nastavení přepínače ATT.

    • Nastavte přepínač AUTO/MAN na „MAN“ a nastavte úroveň hlasitosti záznamu otočným knoflíkem AUDIO LEVEL.

    • Upravte vzdálenost objektu od této jednotky nebo směr namíření jednotky.

    • Změňte směrovost na Supersměrový režim.

  • V závislosti na prostředí a zdroji zvuku se mohou vyskytnout následující problémy. Pokud se vám zdají být nepříjemné, změňte směrovost na Supersměrový režim.

    • Hlasitost a kvalita okolních zvuků odjinud než zpředu této jednotky jsou nestabilní.

    • Kvalita zvuku je nestabilní. Ve zvukovém záznamu se například ozývá náhlý zvuk podobný tleskání.