Felvételi mód: Zárseb. elsőbbs.
A zársebesség beállításával különböző effektusokkal készíthet állóképeket mozgó tárgyakról, vagy természetes mozgással rögzíthet mozgóképeket.
-
Az Állókép/Mozgókép/S&Q kapcsoló beállításával válassza ki a kívánt felvételi módot.
- Ha S&Q (lassított/gyorsított) van kiválasztva, és a [Felv. mód kivál. kép.] beállítása [Megjelenít], akkor most megjelenik a 2. lépésben leírt [
Felvételi mód] képernyő.
- Ha S&Q (lassított/gyorsított) van kiválasztva, és a [Felv. mód kivál. kép.] beállítása [Megjelenít], akkor most megjelenik a 2. lépésben leírt [
-
MENU →
(Felvétel) → [Felvételi mód] → [
Felvételi mód]/[
Felvételi mód]/[
Felvételi mód] → [Zárseb. elsőbbs.]. -
A vezérlőkerék forgatásával válassza ki a kívánt értéket.
- Ha a beállítások megadása után nem megfelelő az expozíció, a felvételi képernyőn villog a rekeszérték. Ilyen esetben módosítsa a zársebességet.
-
Állítsa be a fókuszt, és fényképezze le a témát.A fényképezőgép a megfelelő expozíció elérése érdekében automatikusan módosítja a rekesznyílást.
Tipp
- Rögzítse a fényképezőgépet a bemozdulás megelőzésére, ha alacsony zársebességet választott.
- Beltéri sportjelenetek felvétele esetén állítsa az ISO-érzékenységet magasabb értékre.
Megjegyzés
- A SteadyShot figyelmeztető jelzés nem jelenik meg [Zárseb. elsőbbs.] üzemmódban.
- Ha a [Hosszú exp. zajcs.] beállítása [Be], és a zársebesség 1 másodperc vagy hosszabb, ugyanakkor a [Zár típus] beállítása nem [Elektronikus zár], a készülék annyi ideig végez zajcsökkentést, ameddig nyitva volt a zár. Amíg a zajcsökkentés folyamatban van, újabb felvétel nem készíthető.
TP1001220868