Innst. lagr.-med. (stillbilde/film): Auto-bytt mediekort
Hvis et minnekort som er i bruk blir fullt, eller du glemmer å sette inn et minnekort i et spor, kan du ta opp bilder til det andre minnekortet.
- MENU →
(Opptak) → [Medier] → [
Innst. lagr.-med.] → [Auto-bytt mediekort] → ønsket innstilling.
Menyelementdetaljer
- På:
- Kameraet begynner automatisk å ta opp på det andre minnekortet når et minnekort som er i bruk, blir fullt, eller hvis du glemmer å sette inn et minnekort.
- Av:
- Kameraet utfører ikke [Auto-bytt mediekort].
Hvordan kameraet bytter minnekortsporet som brukes
I denne delen blir det forklart hvordan opptakssporet endres når minnekortene settes inn i både spor 1 og spor 2, og [Auto-bytt mediekort] er stilt inn på [På] under opptak.
- Når du tar opp både stillbilder og filmer på ett minnekort
Når bilder ikke kan tas opp på minnekortet som brukes, endres innstillingene for [
Lagringsmedium] og [
Lagringsmedium] automatisk, og bilder tas opp på det andre minnekortet.
Når det andre minnekortet blir fullt etter byttet, starter kameraet opptak i det forrige sporet igjen.
Eksempel: Når [
Lagringsmedium] og [
Lagringsmedium] under [
Innst. lagr.-med.] er stilt inn på [Spor 1]
: Opptak av bilder
(A): Opptak er ikke lenger mulig på minnekortet i spor 1 (på grunn av manglende kapasitet osv.).
(B): Minnekortet byttes ut med et som kan brukes.
(C): Opptak er ikke lenger mulig på minnekortet i spor 2 (på grunn av manglende kapasitet osv.).
- Når det samme bildet tas opp samtidig på to minnekort
Når ett av minnekortene blir fullt, lagres bilder på det andre kortet.
Når du bytter ut det fulle minnekortet med et minnekort som kan brukes til opptak, kan kameraet igjen lagre bilder med den valgte innstillingen på begge minnekortene samtidig.
Eksempel: [
Lagringsmedium] og [
Lagringsmedium] under [
Innst. lagr.-med.] er begge stilt inn på [Simultanlagring]
: Bilder tas opp samtidig på minnekort i spor 1 og 2.
: Bilder blir bare tatt opp på minnekortet i spor 2.
(A): Opptak er ikke lenger mulig på minnekortet i spor 1 (på grunn av manglende kapasitet osv.).
(B): Bytt ut spor 1 med et minnekort du kan ta opp på.
- Når bilder sorteres og registreres på to minnekort
Når ett av minnekortene blir fullt, begynner kameraet å ta opp på det andre minnekortet i både RAW og JPEG/HEIF-format.
Når du bytter ut hele minnekortet med et minnekort som kan brukes, kan kameraet igjen ta opp to typer bilder separat med den valgte innstillingen.
Eksempel:
- Når [
Lagringsmedium] under [
Innst. lagr.-med.] er stilt inn på [Sorter lagring]
- Når [
Filformat] er stilt inn på [RAW] for spor 1 og [JPEG] for spor 2
: Bilder sorteres og tas opp på spor 1 og 2.
: Alle bildene blir tatt opp på spor 2.
(A): Opptak er ikke lenger mulig på minnekortet i spor 1 (på grunn av manglende kapasitet osv.).
(B): Bytt ut spor 1 med et minnekort du kan ta opp på.
Hint
- Bilder tas opp til minnekortet i sporet som vises på skjermen med et pilsymbol. Etter at kameraet veksler spor med [Auto-bytt mediekort], kan du bytte ut minnekortet i det forrige sporet med et minnekort som kan brukes.
- Når du tar opp både stillbilder og filmer på ett enkelt minnekort, endres innstillingene for [
Lagringsmedium] og [
Lagringsmedium] automatisk når sporet skifter. Hvis du ønsker å ta opp på sporet som brukes før du bytter, velger du ønsket spor med [
Lagringsmedium]/[
Lagringsmedium]. - Hvis du vil gjøre opptak med innstillingene med [
Lagringsmedium] og [
Lagringsmedium], stiller du inn [Auto-bytt mediekort] til [Av]. - Når [Auto-bytt mediekort] er stilt inn på [På], vil innstillingen for [Vis.innst. fl. medier] være [Alle spor], og målet for avspilling vil være minnekortene i alle sporene.
- Når [Auto-bytt mediekort] er stilt inn på [På] og opptaksmediet bytter automatisk fra spor 1 til spor 2 under opptak av stillbilder, blir det opprettet en mappe i spor 2 med et tall som er fortsettelsen av det sist registrerte tallet i spor 1.