Cnt Shoot Speed Boost
Môžete dočasne vykonávať nepretržité snímanie určenou rýchlosťou. Rýchlou zmenou rýchlosti nepretržitého snímania podľa situácie môžete nasnímať len rozhodujúce momenty v režime vysokorýchlostného nepretržitého snímania a znížiť počet záberov v ostatných scénach.
-
MENU →
(Setup) → [Operation Customize] → [
Custom Key/Dial Set.] → Priraďte [Cnt Sht Spd Bst w/ Hold] alebo [Cnt Sht Spd Bst Toggle] požadovanému tlačidlu a nastavte rýchlosť nepretržitého snímania pri použití [Cnt Shoot Speed Boost].- Rýchlosť nepretržitého snímania môžete nastaviť aj v MENU →
(Shooting) → [Drive Mode] → [Cnt Sht Spd Bst Settings].
- Rýchlosť nepretržitého snímania môžete nastaviť aj v MENU →
-
Stlačte tlačidlo, ktorému ste priradili [Cnt Sht Spd Bst w/ Hold] alebo [Cnt Sht Spd Bst Toggle], a potom nasnímajte záber.
Podrobnosti položky nastavenia
- 30 images/s
- 20 images/s
- 15 images/s
- 10 images/s
- 5 images/s
Rada
- Keď sa [Shutter Type] nastaví na [Electronic Shutter], môžete používať [Cnt Shoot Speed Boost] počas nepretržitého snímania.
- Môžete používať [Cnt Shoot Speed Boost] počas stlačenia tlačidla spúšte do polovice s nasledujúcimi nastaveniami.
- [Shutter Type] je nastavený na [Electronic Shutter] a [Drive Mode] je nastavené na [Cont. Shooting].
- [Shutter Type] je nastavený na [Mechanical Shutter], [Drive Mode] je nastavený na [Cont. Shooting] a [Anti-flicker Shoot.] je nastavený na [Off].
- Pri snímaní pomocou [Cnt Shoot Speed Boost] sa použije elektronická uzávierka.
- Ak použijete [Cnt Shoot Speed Boost] počas nepretržitého snímania, skupina na prehrávanie sa rozdelí na časť pred zvýšením rýchlosti nepretržitého snímania a na časť po jej zvýšení.
- V [Reg. Custom Shoot Set] môžete zaregistrovať [Cnt Shoot Speed Boost] namiesto režimu činnosti. V tomto prípade je možné rýchlosť nepretržitého snímania nastaviť oddelene od [Cnt Sht Spd Bst Settings].
- Pomocou [Reg. Custom Shoot Set] je možné zmeniť ďalšie nastavenia snímania a súčasne vykonať [Cnt Sht Spd Bst Settings].
Poznámka
-
Ak použijete [Cnt Shoot Speed Boost] počas nepretržitého snímania a zmeníte rýchlosť nepretržitého snímania nasledovne, nepretržité snímanie sa môže prerušiť.
Prepnutie z nízkej na vysokú rýchlosť:
- Keď sa [RAW File Type] nastaví na [Compressed]: Prepnutie na 30 záberov za sekundu alebo viac
- Keď sa [RAW File Type] nastaví na [Compressed(HQ)] alebo [Lossless Comp]: Prepnutie na 15 záberov za sekundu alebo viac
Prepnutie z vysokej na nízku rýchlosť:
- Keď sa [RAW File Type] nastaví na [Compressed]: Prepnutie na 20 záberov za sekundu alebo menej
- Keď sa [RAW File Type] nastaví na [Compressed(HQ)] alebo [Lossless Comp]: Prepnutie na 10 záberov za sekundu alebo menej
TP1001980850