Erikoissovelluksen aloitusnäyttö
Tässä kuvataan sovelluksen ”Portable Ultra Short Throw Projector Application” aloitusnäytöllä näytettävät kohteet.
-
(projektorin laitenimi) -painikeNäyttää parhaillaan liitettynä olevan projektorin laitenimen.
-
Äänenvoimakkuuden liukusäädin - Poster
Asettaa projektorin ”julistetilaan”.
Napauta
näytön [Poster] oikeassa yläkulmassa ja vaihda julistetyyppiä valitsemalla [Change poster].Kun julistetila on valittu, vaihda julistetyyppiä napauttamalla [Change poster].
- External input (HDMI)
Asettaa projektorin ”External input (HDMI)” -tilaan.
Napauta kuvien heijastamiseksi langattomaan yksikköön liitetystä HDMI-laitteesta.
- My content
Napauta älypuhelimeen tallennettujen valokuvien tai elokuvien heijastamiseksi erikoissovelluksesta.
Napauta
näytön [My content] oikeassa yläkulmassa ja valitse [Slideshow] tai [Single image].[Slideshow]: Heijastaa valokuvat ja elokuvat kuvaesityksenä.
[Single image]: Heijastaa valokuvan ja elokuvan.
-
Projektorin jäljellä oleva akkukesto -
Bluetooth-yhteyden tilaNäyttää ”
Connected”, kun Bluetooth ei ole yhdistettynä, mutta projektori ja älypuhelin on yhdistetty samaan tukiasemaan (langaton LAN-reititin). -
(verkon valmiustila/virta) -painike
Vaihtaa verkon valmiustilan ja virtatilan välillä.
-
(Settings)-painikeAvaa asetusvalikon.
Tietoja älypuhelimen ilmoitusnäytöstä
Kun älypuhelin ja projektori yhdistetään, ”Portable Ultra Short Throw Projector Application” näyttää ilmoituksen älypuhelimen ilmoitusnäytöllä. Tässä ilmoituksessa voit vaihtaa projektorin verkon valmiustilan ja virtatilan välillä ja säätää äänenvoimakkuutta.
Avaa ilmoitusnäyttö pyyhkäisemällä alas älypuhelimen näytön yläreunasta. iPhonessa tämän sovelluksen ilmoitus näytetään napauttamalla ”Today” (a).
Android-älypuhelin
iPhone
- Verkon valmiustila/virta -painike
- Äänenvoimakkuuden säätöpainike
Vihje
- Ilmoitusnäyttö voi olla erilainen eri älypuhelimissa.

