Koble nakkehøyttaleren til en paret datamaskin via en BLUETOOTH-forbindelse (Mac)
Støttede operativsystemer
macOS Catalina (versjon 10.15)
Før du fortsetter, må du påse følgende:
-
Slå på datamaskinens høyttaler.
Hvis datamaskinens høyttaler er stilt til
(demp), vil det ikke komme lyd fra nakkehøyttaleren.-
Når datamaskinens høyttaler er på:
-
-
Trykk og hold inne
(strøm)/
(BLUETOOTH)-knappen i ca. 2 sekunder til du hører taleveiledningen (Power ON (strøm PÅ)).Nakkehøyttaleren slår seg på, og indikatoren begynner å blinke i blått.
Når en BLUETOOTH-forbindelsen er opprettet med enheten som var tilkoblet sist, hører du taleveiledningen (BLUETOOTH connected (BLUETOOTH tilkoblet)) fra høyttaleren.
Sjekk på datamaskinen om en BLUETOOTH-forbindelse er opprettet med nakkehøyttaleren. Hvis ikke fortsetter du til trinn
. -
Velg nakkehøyttaleren på datamaskinen.
-
Klikk på [
(System Preferences)] – [Bluetooth] i oppgavelinjen nederst i høyre hjørne av skjermen.
-
Trykk og holde inne Control-knappen på tastaturet, og klikk på [SRS-NS7] på [Bluetooth]-skjermen, og velg deretter [Connect] fra menyen som dukker opp.
Når en BLUETOOTH-forbindelsen er opprettet, hører du taleveiledningen (BLUETOOTH connected (BLUETOOTH tilkoblet)) fra nakkehøyttaleren, og indikatoren på nakkehøyttaleren begynner å blinke i blått.
-
-
Klikk på høyttalerikonet øverst til høyre av skjermen, og velg [Output Device] – [SRS-NS7].
Nå kan du høre på musikk osv. fra datamaskinen via nakkehøyttaleren.
Hint
-
Instruksjonene over er gitt som et eksempel. Du finner flere detaljer i brukerveiledningen som fulgte med datamaskinen. I tillegg er ikke alle datamaskinene testet og funnet kompatible med prosedyren ovenfor, og prosedyren gjelder ikke for hjemmebygde datamaskiner.
Merknad
-
Hvis lydkvaliteten på musikkavspillingen er dårlig, må du påse at datamaskinen er konfigurert for å muliggjøre BLUETOOTH-profilen for musikkavspilling (A2DP). Du finner flere detaljer i brukerveiledningen som fulgte med datamaskinen.
-
Hvis en tidligere tilkoblet BLUETOOTH-enhet er i nærheten, kan det være det automatisk opprettes en BLUETOOTH-forbindelse med enheten når nakkehøyttaleren slås på. I så fall slår du av BLUETOOTH-funksjonen på BLUETOOTH-enheten som var koblet til tidligere, eller så slår du av selve enheten.
-
Hvis nakkehøyttaleren ikke klarer å opprette en BLUETOOTH-forbindelse med datamaskinen, må du slette nakkehøyttalerens paringsinformasjon fra datamaskinen og deretter pare dem på nytt. Du finner flere detaljer om betjeninger på datamaskinen i brukerveiledningen som fulgte med datamaskinen.

