Jak dbać o głośnik
Mimo że część głośnika wykonana z materiału ma wykończenie hydrofobowe, głośnika będzie można używać wygodniej i dłużej dzięki przestrzeganiu poniższej procedury konserwacji.
-
Kiedy powierzchnia głośnika zostanie zabrudzona, należy niezwłocznie wyczyścić zabrudzenie wodą (z kranu itp.). Pozostawienie zabrudzenia na powierzchni może spowodować odbarwienie lub zniekształcenie części wykonanej z materiału lub sekcji pasywnego radiatora bądź usterkę głośnika.
Przykład:
-
Kiedy na głośniku pozostanie sól, piasek itp. po używaniu go na plaży, na basenie itd.
-
Kiedy głośnik zostanie poplamiony substancjami obcymi (krem do opalania, olejek do opalania itp.)
-
-
Jeśli głośnik ulegnie zamoczeniu, należy natychmiast zetrzeć wilgoć suchą szmatką. Suszyć głośnik w miejscu o dobrej wentylacji, gdzie nie gromadzi się wilgoć.
-
Jakość dźwięku może się zmienić, gdy do sekcji głośnika lub pasywnego radiatora () dostanie się woda. Nie oznacza to jednak usterki. Wytrzeć wilgoć z głośnika i umieścić głośnik na suchej miękkiej szmatce, aby woda wyciekła z wnętrza głośnika. Następnie pozostawić głośnik do wyschnięcia w miejscu o dobrej wentylacji.
Uwaga
-
Jeśli powierzchnia głośnika ulegnie zabrudzeniu, nie używać do czyszczenia głośnika środków czyszczących, rozcieńczalnika, benzyny, alkoholu itp., ponieważ mogą one wpłynąć na właściwości hydrofobowe materiałowej części głośnika.
-
O wycieraniu wilgoci po użyciu głośnika należy pamiętać szczególnie w zimniejszych regionach. Pozostawienie wilgoci na powierzchni może spowodować zamarznięcie i usterkę głośnika.
-
Jeśli na materiałową lub inną część głośnika dostaną się ziarna piasku itp., należy je ostrożnie usunąć. Nigdy nie używać odkurzacza ani podobnego przyrządu, ponieważ może to uszkodzić głośnik lub inne urządzenie.