Mi az a BLUETOOTH vezeték nélküli technológia?

A BLUETOOTH vezeték nélküli technológia olyan kis hatótávú, vezeték nélküli technológia, amely vezeték nélküli kommunikációt tesz lehetővé digitális eszközök, például egy számítógép és egy digitális fényképezőgép között. A BLUETOOTH vezeték nélküli technológia hozzávetőleg 10 m-es hatósugáron belül működik.

Általában két eszköz igény szerinti csatlakoztatására használják, de bizonyos eszközök egyszerre több másik eszközhöz is csatlakoztathatók.

A csatlakoztatás nem igényel kábelt, és az eszközöket nem is kell egymással szembe helyezni, mint az infravörös technológia esetében. Az ilyen eszközök tehát például használhatók táskában vagy zsebben.

A BLUETOOTH szabvány egy nemzetközi szabvány, amelyet vállalatok ezrei támogatnak világszerte, és a legkülönbözőbb vállalatok alkalmaznak.

Legnagyobb kommunikációs hatótáv

A maximális kommunikációs hatótáv a következő esetekben kisebb lehet.

  • Akadály, például egy személy, fémtárgy vagy fal van a hangsugárzó és a BLUETOOTH-eszköz között.
  • Vezeték nélküli LAN-eszköz működik a hangsugárzó közelében.
  • Mikrohullámú sütő működik a hangsugárzó közelében.
  • Elektromágneses sugárzást kibocsátó eszköz működik a hangsugárzó közelében.

Más eszközök által keltett interferencia

Mivel a BLUETOOTH-eszközök és a vezeték nélküli LAN technológia (IEEE802.11b/g) ugyanazt a frekvenciát használják, mikrohullámú interferencia léphet fel, amely a kommunikációs sebesség romlását, a zajszint emelkedését és a kapcsolat érvénytelenné válását okozhatja, ha a hangsugárzót vezeték nélküli LAN-eszköz közelében használják. Ebben az esetben a következőket teheti:

  • A hangsugárzót a vezeték nélküli LAN-eszköztől legalább 10 m-es távolságban használja.
  • Ha a hangsugárzót 10 m-es távolságon belül használja egy vezeték nélküli LAN-eszköztől, kapcsolja ki a vezeték nélküli LAN-eszközt.

Más eszközök működését zavaró interferencia

A BLUETOOTH-készülékek által kibocsátott mikrohullámok zavarhatják az elektronikus egészségügyi és gyógyászati készülékek működését. A balesetek és problémák megelőzése érdekében az alábbi helyeken kapcsolja ki a hangsugárzót és minden más BLUETOOTH-eszközt:

  • kórházban, vonaton, repülőgépen, benzinkútnál és minden olyan egyéb helyen, ahol gyúlékony gázok lehetnek jelen; illetve
  • automatikus ajtók és tűzjelzők közelében.

Megjegyzés

  • A BLUETOOTH-funkció használatához a csatlakoztatandó BLUETOOTH-eszköznek és a hangsugárzónak ugyanazt a profilt kell támogatnia. Kérjük, vegye azt is figyelembe, hogy az eszközök funkciói még akkor is eltérőek lehetnek, ha megvan ugyanaz a profil.
  • A BLUETOOTH vezeték nélküli technológia sajátosságai miatt a hangsugárzóból hallható hang némileg késik a BLUETOOTH-eszközön lejátszott hanghoz képest telefonbeszélgetés vagy zenehallgatás közben.
  • A hangsugárzó a BLUETOOTH szabványban rögzített biztonsági előírásoknak megfelelve biztosít biztonságos BLUETOOTH-kapcsolatot, ez a szintű biztonság azonban nem biztos, hogy minden esetben elégséges. A BLUETOOTH vezeték nélküli technológián keresztül végzett kommunikáció során mindig legyen körültekintő.
  • A gyártó nem vállal felelősséget a BLUETOOTH-kommunikáció során kiszivárgó információkból eredő károkért.
  • A BLUETOOTH-funkciót támogató eszköznek meg kell felelnie a Bluetooth SIG által közzétett BLUETOOTH szabványnak, valamint hitelesítve kell lennie. Bizonyos eszközök a funkcióik vagy a műszaki jellemzőik miatt még abban az esetben sem csatlakoznak vagy működnek megfelelően, ha megfelelnek a fent említett BLUETOOTH szabványnak.
  • A hangsugárzóhoz csatlakoztatott BLUETOOTH-eszköztől, a kommunikációs környezettől, illetve a használati feltételektől függően előfordulhat, hogy zaj keletkezik vagy időnként kihagy a hang.
  • A beépített rádióval vagy tunerrel rendelkező eszközök nem csatlakoztathatók a hangsugárzóhoz BLUETOOTH-on keresztül, mert a műsorsugárzás közben zajok keletkezhetnek.
  • Helyezze a hangsugárzót a tévétől, rádiótól, tunertől stb. távolabb, mert a műsorsugárzás közben zajok keletkezhetnek.