Yazdır

Uygulama yükleme

Akıllı telefon ve tabletlerde olduğu gibi, TV'nize uygulama yükleyebilirsiniz.

Not

 • Yalnızca TV'ler ile uyumlu uygulamaları yükleyebilirsiniz. Akıllı telefon/tabletler için yazılan uygulamalardan farklı olabilirler.
 • Uygulama yüklemek için internet bağlantısı ve bir Google Hesabı gereklidir.

İpucu

 • Google Hesabınız yoksa veya ortak hesap oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki web sitesine erişerek yeni bir hesap oluşturun.
  https://accounts.google.com/signup https://accounts.google.com/signup
  Yukarıdaki web sitesi bölgenize/ülkenize bağlı olarak değişebilir. URL adresi haber verilmeksizin değiştirilebilir. Ayrıntılar için Google giriş sayfasına bakın.
 • Bir Google Hesabını bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden oluşturmanızı öneririz.
 1. HOME/düğmesine basın ve Ana ekrandaki [Ara] bölümünde, yüklemek istediğiniz uygulamaları aramak için “<uygulama adı> uygulamasını ara” gibi bir ifade söyleyin. Alternatif olarak, giriş alanını seçin ve ekran klavyesini kullanın.
 2. Arama sonuçlarından bir uygulama seçip yükleyin.

İpucu

 • Uygulama arama işlemi istenen sonuçları vermezse “Google Play Store” deyin ve uygulamayı Google Play Store ekranında aramayı deneyin.
 • Ayrıca Home menüsündeki Uygulamalar sekmesinden bir kategoriyi ve ardından istediğiniz bir uygulamayı seçebilirsiniz.

İndirildikten sonra, uygulama otomatik olarak yüklenir ve eklenir. Uygulamayı başlatmak için [] öğesini seçebilirsiniz.

İpucu

 • Yüklenmiş bir uygulamayı daha sonra başlatmak için Home menüsünde Uygulamalar sekmesini seçin ve uygulama alanının sağ kenarındaki [Tümünü göster] öğesini seçin. Başlatmak için yüklü uygulamayı seçin.

Ücretli uygulamalar hakkında

Ücretsiz uygulamalar ve ücretli uygulamalar vardır. Ücretli bir uygulamayı satın almak için, ön ödemeli bir Google Play hediye kartı kodu veya kredi kartı bilgisi gerekir. Google Play hediye kartını çeşitli perakendecilerden satın alabilirsiniz.

Uygulama silmek için

 1. Uzaktan kumandadaki (Hızlı Ayarlar) düğmesine basın, [Ayarlar] — [Uygulamalar] öğelerini ve ardından silinecek uygulamayı seçip kaldırın.