Ansiktregistrering

stillbilde

Stiller inn personlige ansiktsdata. Hvis du registrerer ansikter på forhånd, kan produktet prioritere å fokusere på de registrerte ansiktene.

Opptil åtte ansikter kan registreres.

  1. MENU (Fokus) → [Ansikt/øye-AF][Ansiktregistrering] → ønsket innstillingselement.

Menyelementdetaljer

Ny registrering:
Fotograferer og registrerer ansikter.
Rekkefølgeendring:
Når flere ansikter er registrert, kan prioritert rekkefølge for de registrerte ansiktsdataene endres.
Slett:
Sletter registrerte ansikter ett etter ett.
Slett alle:
Sletter alle registrerte ansikter samtidig.

Merknad

  • Fotografer ansiktet forfra på et godt opplyst sted når du utfører [Ny registrering]. Det er ikke sikkert at ansiktet registreres riktig hvis det er skjult av en hatt, en maske, solbriller e.l.
  • Selv om du utfører operasjonen [Slett], beholdes dataene for det registrerte ansiktet i produktet. For å fjerne dataene for registrerte ansikter fra produktet, må du velge [Slett alle].
  • Ansikter som registreres gjennom [Ansiktregistrering]-funksjonen, regnes som biometrisk informasjon. Brukerne er ansvarlige for innhenting og bruk av slike data og for å følge lover og regler i det aktuelle landet eller den aktuelle regionen. Hvis du vil ha mer informasjon, kan du gå til følgende nettsted:

    https://www.sony.net/dics/privacy

TP1001332206