Удоволствие от безжично възпроизвеждане с няколко тонколони (функция “Парти връзка”)

Можете да свързвате няколко тонколони (до 100), съвместими с функцията “Парти връзка”, чрез BLUETOOTH връзки и да се радвате на възпроизвеждането.

Устройствата, които поддържат функцията “Безжична Party Chain” не са подходящи за свързване.

Устройства*, които поддържат функцията “Парти връзка”:

LSPX-S3, SRS-XP700, SRS-XP500, SRS-XG500, SRS-XG300, SRS-XB43, SRS-XB33, SRS-XB23, SRS-XE300, SRS-XE200, SRS-XV900, SRS-XV800

* В зависимост от вашата държава или регион, някои от съвместимите устройства не се предлагат за закупуване.


Преди да пристъпите към опериране с тонколоната, се уверете в следното:

  • За свързване за функцията, обновете предварително инсталирания софтуер до най-новата версия на всяка тонколона.

    (За подробна информация относно процедурата за обновяване вж. “Обновяване на предварително инсталирания софтуер”.)

  • Уверете се, че всички тонколони, които ще се свързват за функцията, се намират на разстояние до 1 m.

  • Спрете възпроизвеждането на музика, ако то е в ход.

  1. За да конфигурирате тонколоната за функцията “Парти връзка”, използвайте “Sony | Music Center”.

    За подробна информация относно “Sony | Music Center” вж. следния URL-адрес:

    https://www.sony.net/smcqa/

  2. Стартирайте възпроизвеждане на BLUETOOTH устройството и приведете силата на звука на умерено ниво.

    Всички тонколони възпроизвеждат една и съща музика.

    Когато регулирате силата на звука на BLUETOOTH устройството или на свързаната с устройството тонколона (конфигурираната като първа), силата на звука се регулира автоматично на всички тонколони. За останалите тонколони (втора и следващи) можете да регулирате силата на звука индивидуално на всяка.

За да настроите Функция “Парти връзка” директно на високоговорителя, вместо да използвате “Sony | Music Center”

Ако не можете да настроите Функция “Парти връзка” с помощта на “Sony | Music Center”, актуализирайте софтуера на високоговорителя до най-новата версия. След това ще можете да го настроите с помощта на сензорните бутони на тонколоната.

  1. Конфигуриране на SRS-XV800 като първа тонколона.

    • Включете тонколоната.

    • Свържете тонколоната с устройство BLUETOOTH.

    • Докоснете едновременно и задръжте(BLUETOOTH) и + (сила на звука) на тонколоната за около 2 секунди.

      От тонколоната ще чуете уведомителния звук.

  2. Свържете втора или повече тонколони.

    • Включете тонколоната.

    • Докоснете едновременно и задръжте(BLUETOOTH) и + (сила на звука) на тонколоната за около 2 секунди.*

      Ще чуете звука за известие от тонколоната и тя ще се свърже с първата тонколона.

      * Тази операция е примерна за SRS-XV800. Операцията се различава в зависимост от модела. За подробна информация за Вашата тонколона, вж. Помощно ръководство.

  3. След като настройката е завършена, стартирайте възпроизвеждане на BLUETOOTH устройството и приведете силата на звука на умерено ниво.

  4. Натиснете и задръжте (BLUETOOTH) и + (сила на звука) на първата тонколона едновременно за около 5 секунди, за да прекратите Функцията “Парти връзка”.

За да смените свързаното BLUETOOTH устройство или тонколона, или да прекратите функцията “Парти връзка”

Предварително спрете възпроизвеждането на музика.

Съвет

  • Режимът на осветление на тонколоната варира в зависимост от вида на тонколоната, която е конфигурирана като първа.

  • Когато се използва функцията “Парти връзка”, кодекът се превключва автоматично на SBC.

Забележка

  • Когато се използва функцията “Парти връзка”, тонколоната не може да извежда музиката, възпроизвеждана на устройството, което е свързано към жака AUDIO IN чрез аудио кабел.

  • Докато тонколоната е в режим OPTICAL IN, AUDIO IN или USB, можете да я конфигурирате за функцията “Парти връзка” и от “Sony | Music Center”. След приключване на конфигурацията обаче тонколоната автоматично преминава в режим BLUETOOTH.

  • Деактивирането на функцията “Парти връзка” не оказва въздействие върху установената BLUETOOTH връзка и тонколоната остава в режим BLUETOOTH. За да приведете тонколоната в режим OPTICAL IN, AUDIO IN или USB, е необходима съответна операция с докосване.

  • Възможно е, когато гледате филми чрез функцията “Парти връзка”, да има разминаване между видео и аудио.