Sluitertype
U kunt instellen of u wilt opnemen met een mechanische sluiter of een elektronische sluiter.
-
MENU →
(Opname) → [Sluiter] → [Sluitertype] → gewenste instelling.
Menu-onderdelen
- Mechan. sluiter:
- Neemt op met de mechanische sluiter.
- Elektron. sluiter:
- Neemt op met de elektronische sluiter.
Eigenschappen en gebruik van verschillende sluitertypen
[Mechan. sluiter] en [Elektron. sluiter] hebben elk de volgende eigenschappen. Selecteer een sluitertype aan de hand van de opnameomstandigheden.
Elektron. sluiter
Hiermee kunt u een opnemen met een kortere sluitertijd dan met [Mechan. sluiter]. Door een korte sluitertijd te gebruiken, kan overbelichting worden voorkomen wanneer u opneemt met een lage F-waarde in een heldere omgeving, zoals buiten in fel zonlicht, op het strand of op een sneeuwhelling.
De beeldkwaliteit kan echter worden aangetast in de hieronder beschreven gevallen. In dergelijke gevallen adviseren wij u op te nemen met [Mechan. sluiter].
- Bij opnemen binnenshuis onder fluorescerende verlichting of LED-verlichting met een korte sluitertijd, kunnen donkere banen optreden in beelden als gevolg van het flikkeren van de verlichting.
- Bij het opnemen van een snel bewegend onderwerp, kan vervorming optreden in beelden omdat [Elektron. sluiter] de beelden van boven naar beneden belicht.
Mechan. sluiter
Door bladsluiters te gebruiken, produceert op deze camera [Mechan. sluiter] minder bedieningsgeluid dan de spleetsluiters die worden gebruikt in camera's met een verwisselbare lens. Bij opnemen in een stille omgeving, adviseren wij u [Audiosignaal (opn.)] in te stellen op [Uit] om geluiden te verminderen tot slechts het zwakke geluid van de sluiter.
Omdat op deze camera [Mechan. sluiter] slechts geringe verschillen in de belichtingstijd heeft afhankelijk van de positie in het beeld, kunt u snelbewegende onderwerpen opnemen met minimale vervorming. Er treedt geen flikkering of donkere banen op.
Opmerking
- In zeldzame gevallen kan het sluitergeluid worden gereproduceerd wanneer de voeding wordt uitgeschakeld, ondanks dat [Sluitertype] is ingesteld op [Elektron. sluiter]. Dit is echter geen defect.
- Wanneer [Sluitertype] is ingesteld op [Elektron. sluiter], zijn de volgende functies niet beschikbaar:
- Flitsopnamen
- NR lang-belicht
- BULB-opname