Ställa IC-inspelaren i HOLD-status (HOLD)
Du kan avaktivera alla knapparna (HOLD) på din IC-inspelare för att förhindra oavsiktlig användning medan du bär omkring IC-inspelaren etc.
- Dra HOLD•POWER brytaren på IC-inspelare till ”HOLD”.

Om du skjuter HOLD•POWER-brytaren till ”HOLD” medan IC-inspelaren är påslagen, visas ”HOLD” och den aktuella tiden i ungefär 3 sekunder i teckenfönstret, vilket indikerar att alla knapparna är inaktiverade.

OBS!
-
Om du ställer din IC-inspelare i HOLD-status, avaktiveras alla knapparna. Se till att frigöra den från HOLD-statusen innan du använder IC-inspelaren igen.
-
Klockan kan visa tiden antingen i 12-timmarsformat med ”AM” eller ”PM” eller i 24-timmarsformat, beroende på vilket format för klockvisning (Time Display) som valts på Settings-menyn. Standardformatet för klockvisning beror på landet eller regionen där inköpet gjordes.
Tips
- När din IC-inspelare befinner sig i HOLD läge, kan du fortfarande använda fjärrkontroll för att fungera tillsammans med IC-inspelare.
Innehållet i denna hjälpguide kan ändras utan föregående meddelande på grund av att produktens specifikationer har uppdaterats. Denna hjälpguide har översatts med hjälp av maskinöversättning.

