Använda fördröjningsfunktionen för inspelning
Du ställa in din IC-inspelare att starta inspelningen automatiskt när den angivna tidsperioden går ut.
Använda fjärrkontroll och följ stegen nedan:
- Medan inspelningen är i vänteläge, använd fjärrkontrollen för att välja ”Recording Delay” på OPTION-menyn, och tryck sedan på
.
- Tryck på
eller
för att välja önskad tidsperiod, och tryck sedan på
.Du kan välja från ”15sec” till ”60min”.

Skärmen för nedräkning visas.

När den angivna tidsperioden går ut, startar inspelningen.
OBS!
- Under nedräkningen inaktiveras OPTION, T-MARK,
,
STOP,
,
,
och
på fjärrkontrollen. - Om du under nedräkningen stänger av strömmen eller om tidsperioden angiven för vilotimern löper ut, kommer din IC-inspelare att stängas av.
- Under nedräkningen stängs din IC-inspelare inte av även när tidsperioden angiven för Auto Power Off-funktion löper ut.
Tips
- För att avbryta inställningsprocessen för fördröjningsfunktionen för inspelning, tryck på BACK/HOME under nedräkningen, tryck på
eller
för att välja ”Yes”, och sedan
. - Om du trycker på
REC under nedräkningen, avbryts fördröjningsfunktionen för inspelning, och inspelningen startar.
Innehållet i denna hjälpguide kan ändras utan föregående meddelande på grund av att produktens specifikationer har uppdaterats. Denna hjälpguide har översatts med hjälp av maskinöversättning.

