Synsvinkel
Synsvinkelen endres til tilsvarende full størrelse eller APS-C/Super 35mm avhengig av innstillingen for [
Opptak] og det monterte objektivet. Synsvinkelen er også forskjellig for opptak av stillbilder og filmopptak.
Synsvinkel tilsvarende full bildestørrelse
(A) Ved opptak av stillbilder
(B) Når du tar opp film (bortsett fra 4K 60p/50p eller 4K 60p/50p med [Prioriter vis. 4K-film] stilt inn på [På])
(C) Når du tar opp film (4K 60p/50p med [Prioriter vis. 4K-film] stilt inn på [Av])
Kameraet tar bilder med en synsvinkel tilsvarende full bildestørrelse i følgende situasjoner.
- Ved opptak av stillbilder
-
[
Opptak] er stilt inn på [Auto], og det er montert et objektiv som er kompatibelt med opptak i full størrelse. -
[
Opptak] er stilt inn på [Av].
-
[
- Når du tar opp film
Alle følgende betingelser er innfridd:
-
[
Opptak] er stilt inn på [Av], eller [
Opptak] er stilt inn på [Auto] og det er montert et objektiv som er kompatibelt med opptak i full størrelse. - Filmformatet og bildefrekvensen er stilt inn på en annen verdi enn 4K 60p/50p eller 4K 60p/50p med [Prioriter vis. 4K-film] stilt inn på [På].
-
[
Merknad
- Synsvinkelen blir ekvivalent med APS-C-/Super 35mm-størrelse ved filmopptak i 4K 120p/100p.
- Synsvinkelen blir ekvivalent med APS-C-/Super 35mm-størrelse ved opptak av film i slow-motion/quick-motion i HD 240fps/200fps.
Synsvinkel tilsvarende APS-C-størrelse/Super 35mm
(A) Ved opptak av stillbilder
(B) Når du tar opp film (bortsett fra 4K 120p/100p eller 4K 120p/100p med [Prioriter vis. 4K-film] stilt inn på [På])
(C) Når du tar opp film (4K 120p/100p med [Prioriter vis. 4K-film] stilt inn på [Av])
Kameraet tar bilder med en visningsvinkel tilsvarende APS-C eller Super 35mm i følgende situasjoner. Synsvinkelen blir ca. 1,5 ganger brennvidden som vises på objektivet.
-
[
Opptak] er stilt inn på [På], eller [
Opptak] er stilt inn på [Auto] og et objektiv dedikert til APS-C-format er montert.