LA-EA3/LA-EA5-fatningsadapter
Hvis du bruker LA-EA3-fatningsadapter (selges separat) eller LA-EA5-fatningsadapter (selges separat), er følgende funksjoner tilgjengelige.
Fullrammeopptak:
Bare tilgjengelig sammen med objektiver som støtter opptak i fullformat
Autofokus:
LA-EA3: Bare tilgjengelig med SAM/SSM-objektiv
LA-EA5: Tilgjengelig med AF-objektiv med A-fatning* (for andre objektiver enn SAM og SSM er autofokus drevet av LA-EA5 AF-koblingen.)
*Autofokus er ikke tilgjengelig med enkelte Minolta/Konica Minolta-objektiver og telekonvertere.
AF-system:
Fasedeteksjon-AF
AF/MF velg:
Kan endres ved hjelp av bryteren på objektivet.
Fokusmodus:
Enkeltbilde-AF/Automatisk AF/Kontinuerlig AF/Direkte manuelt fokus (Dir. man. Fokus)/Manuelt fokus
- Når du bruker en fatningsadapter i filmmodus, må du justere blenderverdien og fokus manuelt.
Tilgjengelig fokusområde:
[Vidt]/[Sone]/[Fast i midten]/[Punkt]/[Utvid punkt]/[Kundetilpasset]/[Sporing]
SteadyShot:
Kamerahusbasert
Om autofokus under kontinuerlig opptak
Selv om kameraet sporer motivet i fokus uavhengig av innstillingene for kontinuerlig opptak, fungerer funksjonen som følger i enkelte tilfeller.
- Fokuset er låst til innstillingen i første bilde når F-verdien er høyere enn F22.
- Når du fotograferer med [Seriebilder: Hi+] eller [Seriebilder: Hi] og [Lukkertype] er stilt inn på [Elektr. lukker], varierer hastigheten på kontinuerlig opptak i samsvar med innstillingen for fokusmodus, som følger:
- [Enkeltbilde-AF]/[DMF]/[Manuelt fokus]: Samme hastighet som når et objektiv med E-fatning er montert (fokus er låst til innstillingen som ble brukt for det første bildet.)
- [Kontinuerlig AF]: Maksimalt 8,6 bilder i sekundet