Lyden hakker ofte.

Når tilkoblet en spillkonsoll (datamaskin eller PS5™)

  • Under følgende forhold kan det oppstå støy eller lydtap, eller tilkoblingen kan bli deaktivert.
    • Hvis en person befinner seg mellom headsettet og spillkonsollen
      Når dette skjer, snur du spillkonsollen i samme retning som antennen på headsettet for å forbedre kommunikasjonen.
    • Når det er en hindring som metall eller en vegg mellom headsettet og spillkonsollen
    • Når det er en person mellom headsettet og spillkonsollen
    • Ved bruk på steder med trådløst LAN, hvor en mikrobølgeovn brukes, elektromagnetiske bølger genereres osv.
    • På steder hvor det er andre trådløse lydenheter eller andre personer i nærheten
  • Når du spiller spill på datamaskinen kan dette problemet forbedres ved å lukke unødvendige applikasjoner eller vinduer, eller starte datamaskinen på nytt.
  • Koble headsettet til USB-senderen/mottakeren igjen.
  • Nullstill headsettet.
  • Initialiser headsettet.

Mens tilkoblet med en Bluetooth-enhet

  • Still inn [BLUETOOTH CONNECTION QUALITY] til [Priority on Stable Connection] med "INZONE Hub". For detaljer, se "Om lydkvalitetsmodusen".
  • Dette kan forbedres ved å endre innstillinger for trådløs avspillingskvalitet på sendeenheten. For mer informasjon kan du se bruksanvisningene som fulgte med sendeenheten.
  • Bluetooth-kommunikasjon kan bli deaktivert, eller støy eller lydutfall kan skje under følgende forhold.
    • Hvis en person befinner seg mellom headsettet og Bluetooth-enheten
      I dette tilfellet snur du Bluetooth-enheten i samme retning som antennen på headsettet for å forbedre Bluetooth-kommunikasjonen.
    • Når det er en hindring som metall eller en vegg mellom headsettet og Bluetooth-enheten
    • Ved bruk på steder med trådløst LAN, hvor en mikrobølgeovn brukes, elektromagnetiske bølger genereres osv.
    • Når det er en avstand mellom headsettet og Bluetooth-enheten
    • Hvor det er andre lydenheter som bruker trådløse kommunikasjon eller andre personer i nærheten, som på en togstasjon eller i en travel togvogn
  • Hvis du snakker i telefonen eller har en talechat med smarttelefonen, kan dette problemet forbedres ved å lukke unødvendige applikasjoner eller starte smarttelefonen på nytt.
  • Koble til headsettet og Bluetooth-enheten igjen.
  • Nullstill headsettet.
  • Initialiser headsettet. All informasjon om paring er slettet. Par headsettet og Bluetooth-enheten igjen.

Om antennene

  • Fjern eventuelle hindringer mellom antennen på den tilkoblede spillkonsollen og Bluetooth-enheten og headsettets innebygde antenne. Antennen på headsettet er bygd inn i delen som vises på den stiplede linjen under.

INZONE H9:

Illustrasjon som indikerer plasseringen av den innebygde antennen (A) i den venstre enheten


INZONE H7:

Illustrasjon som indikerer plasseringen av den innebygde antennen (A) i den venstre enheten

A: Innebygd antenne