Ofte brukte funksjoner (Video)
Du kan finne og endre ofte brukte innstillinger ved å trykke på ikonet.
(Innstillinger)
Trykk på knappen for å endre andre kamerainnstillinger.
[Meny]
Endre kamerainnstillinger som brukes oftere
-
Trykk på ikonet.
(Innstillinger) -
Trykk på innstillingen du vil endre.
-
Oppløsning
HD / Full HD / 4K
-
Bildefrekvens
24 BPS / 30 BPS / 60 BPS / 120 BPS (kun hovedkamera)
-
Lys (kun hovedkamera)
Av / På
-
Produktfremvisning (kun hovedkamera)
Av / På: Kamerainnstillingene er optimert for videoopptak av for eksempel produktanmeldelser. Kameraet har en tendens til å fokusere på motiver som vises i midten av søkeren.
-
Hint
- Antall bilder eller videoer du kan lagre avhenger av oppløsningen eller MP (megapiksel)-verdien som brukes og videolengden. Bilder og videoer i høy oppløsning tar opp mer minne, så husk at en lavere oppløsning kan passe for daglig bruk.
Endre andre kamerainnstillinger
-
Trykk som følger.
(Innstillinger) >[Meny] -
Velg innstillingen du vil endre.
-
HDR-/SDR-format.
Aktiver HDR (High Dynamic Range) for å gjøre videoene mer dramatiske og nærmere det du ser i virkeligheten.
HDR(HLG/BT.2020): Video er spilt inn med en kombinasjon av HLG for gammakurven og BT.2020 for fargerommet.
SDR(BT.709): Video spilles inn med en kombinasjon av standard gammakurve og BT.709 for fargeområde.
-
Dynamisk område
Bredt: Du kan ta opp videoer med et bredt dynamisk område ved hjelp av bildebehandling som kombinerer flere bilder.
Standard
-
Automatisk bildefrekvens
På / Av: Du kan automatisk optimalisere bildefrekvensen for å forbedre videokvaliteten under dårlige lysforhold.
-
Stabilisering
Du kan spille inn jevne videoer uten risting.
Høy kvalitet: Velg denne verdien for å få den kraftigste stabiliseringseffekten.
Standard: Velg denne verdien hvis du ønsker å ta opp videoer med en litt større synsvinkel, selv om stabiliseringseffekten blir svakere enn stabilisering av høy kvalitet.
Av
-
Ansikt-/øye-AF (kun hovedkamera)
Du kan spille inn videoer som fokuserer på ansiktene eller øynene til mennesker og dyr.
Når kameraet registrerer ansiktene til mennesker eller dyr, vises det en registreringsramme. For å endre fokusmålet trykker du på ansiktet til motivet du ønsker å fokusere på.
Ansikt-/øye-AF: Kameraet fokuserer på ansikter eller øyne.
Ansikt-AF: Kameraet fokuserer kun på ansikter.
Av
-
Mikrofon
Du kan velge hvilken mikrofon som skal brukes mens du spiller inn videoer.
Alle retninger (stereo): Denne innstillingen er ideell for å fange opp lyd fra alle sider eller retninger, for eksempel lyd fra omgivelsene.
Stemmeprioritet (bak): Denne innstillingen er ideell for å fange opp stemmer eller lyd fra motivet når du tar opp med hovedkameraet. Berør bakpanelet så lite som mulig under opptak for å unngå at støyen kommer med på opptaket.
Stemmeprioritet (foran): Denne innstillingen er ideell for å fange opp stemmer eller lyd fra motivet når du tar opp med frontkameraet.
-
Veiledning for å forlenge opptaksvarigheten
Du kan forhindre en økning i temperaturen på enheten slik at du kan spille inn videoer over lengre tid ved å deaktivere batterikrevende funksjoner. Følg instruksjonene på skjermen for å optimalisere innstillingene.
-
Manuell kontroll (kun hovedkamera)
Fokus: Du kan justere fokus manuelt.
Lukkerhastighet: Du kan justere lukkerhastigheten manuelt.
-
Berøringssporing (kun hovedkamera)
Kameraet sporer det valgte objektet og justerer lysstyrken.
-
Reduksjon av vindstøy
Du kan redusere vindstøyen som oppstår under opptak, uten å miste den opprinnelige lydkvaliteten.
-
Nærbildeopptak (kun hovedkamera)
Auto / Av: Du kan spille inn nærvideoer ved å automatisk bytte til ultravidvinkellinsen når du kommer nærmere motivet, slik at du kan fokusere på detaljer. Når funksjonen er aktivert, vises ikonet.
(Nærbildeopptak)
-