Választható hangterek és effektusaik

Hangtér Kijelzőpanel A hangtérhez tartozó effektusok
2CH/MULTI 2ch Stereo 2CH STEREO A 2-csatornás audiojeleket térhatás hozzáadása nélkül játssza le. A mono és a többcsatornás audiojelek 2-csatornás jellé alakítás után kerülnek a kimenetre.

Ez a hangtér audiojelek módosítás nélküli, csak a két első hangszóróból való lejátszására a legalkalmasabb, virtuális térhatások hozzáadása nélkül.

A hang csak a bal/jobb hangszóróból hallható. A mélysugárzó nem szól.

Multi Stereo MULTI ST. Az összes csatlakoztatott hangszóró megszólal.

Ha 2-csatornás vagy mono audiojelek érkeznek a bemenetre, a készülék az összes hangszóróra továbbítja a hangot, anélkül, hogy bármilyen térhatást hozzáadna.

Ha többcsatornás audiojelek érkeznek a bemenetre, a hangszóró-beállításoktól és a lejátszott tartalomtól függően előfordulhat, hogy a hang bizonyos hangszórókon nem hallható.

Direct DIRECT Mindenféle audiojelet térhatású effektusok hozzáadása nélkül játszik le.
A.F.D. (Auto Format Decoding) A.F.D. Az audiojeleket az audiojel bemenetéhez legjobban illő feldolgozási módszerrel dekódolja és játssza le.
MOVIE A.F.D. Movie A.F.D. MOVIE A folyamnak megfelelően optimalizált (javasolt) hangot állít elő. A hangot a készülék felkeveri, hogy egyidejűleg a térhatást is élvezhesse.
Dolby Mode DOLBY MODE Dolby upmixer vagy virtuális technológia segítségével játssza le a tartalmakat a beállított hangszóró-elrendezésnek megfelelően.
DTS:X Mode DTS:X MODE DTS upmixer vagy virtuális technológia segítségével játssza le a tartalmakat a beállított hangszóró-elrendezésnek megfelelően.
MUSIC Audio Enhancer A.ENHANCER

A DSEE Ultimate (Digital Sound Enhancement Engine Ultimate) technológia segítségével közel nagyfelbontású hangminőségre skálázza fel a meglévő hangforrásokat. Ez a hangtér olyan érzést kelt, mintha valóban egy felvevőstúdióban vagy koncerten lennénk.

A DSEE Ultimate csak 44,1 kHz vagy 48 kHz mintavételezési frekvenciájú 2-csatornás hangforrásokkal működik, bemenettel a következő aljzatokból:

  • HDMI IN aljzatok
  • HDMI OUT A (TV) aljzat*
  • OPTICAL IN TV aljzat
  • COAXIAL IN SA-CD/CD aljzat
Fejhallgató Headphone (2ch) HP 2CH A készülék automatikusan erre az üzemmódra vált, ha fejhallgató csatlakozik a PHONES aljzathoz, vagy BLUETOOTH fejhallgató / BLUETOOTH hangszóró csatlakozik a készülékhez. (Ebben az esetben más hangterek nem választhatók ki.) A 2-csatornás audiojeleket térhatás hozzáadása nélkül játssza le. A mono és a többcsatornás audiojelek hangja 2-csatornás jellé alakítás után kerül a kimenetre.

* eARC vagy ARC jelbemenet

Megjegyzés

  • Ha a [Direct] lehetőséget választja, és 5.1 csatornás forrást játszik le úgy, hogy térhatású hangszórók és két hátsó térhatású hangszóró van csatlakoztatva, akkor a hangformátumtól függően ugyanaz a hang fog hallatszani a hátsó térhatású hangszórókból és a térhatású hangszórókból, hasonlóan a 7.1 csatornás térhangzáshoz. Az optimális egyensúly érdekében a készülék automatikusan elvégzi térhatású és a hátsó térhatású hangszórók hangszintjének beállítását.
  • Az Atmos jelek Dolby TrueHD vagy Dolby Digital Plus hangzásként dekódolódnak, ha a kiválasztott hangtér nem [Multi Stereo], [A.F.D.] vagy [Dolby Mode].