Witbalans (stilstaand beeld/bewegende beelden)
Corrigeert het tinteffect van de omgevingslichtomstandigheden om een neutraal wit onderwerp wit op te nemen. Gebruik deze functie als de kleurtinten van het beeld er niet uitzien zoals u verwachtte, of als u doelbewust de kleurtinten wilt veranderen voor een fotografisch effect.
- MENU →
(Belichting/kleur) → [Witbalans] → [
Witbalans] → gewenste instelling.
Menu-onderdelen
-
Automatisch /
Automat.: Sfeer /
Automat.: Wit /
Daglicht /
Schaduw /
Bewolkt /
Gloeilamp /
TL-l.: warm wit /
TL-l.: koel wit /
TL-l.: daglichtw. /
TL-l.: daglicht /
Flitslicht (alleen bij het opnemen van stilstaande beelden) /
Onderwat. auto. :
- Wanneer u een lichtbron selecteert die het onderwerp verlicht, past het apparaat de kleurtinten aan overeenkomstig de geselecteerde lichtbron (vooringestelde witbalans). Als u [Automatisch] selecteert, detecteert het apparaat automatisch de lichtbron en past de kleurtinten aan.
-
Kl.temp./Filter:
- Past de kleurtinten aan afhankelijk van de lichtbron. Bereikt het effect van CC-filters (Color Compensation) voor fotografie.
-
Eigen 1/Eigen 2/Eigen 3:
- Slaat de basiswitkleur op onder de lichtomstandigheden voor de opnameomgeving.
Hint
- U kunt het scherm voor nauwkeurig afstellen afbeelden en de kleurtinten naar wens nauwkeurig afstellen door op de rechterkant van het besturingswiel te drukken. Als [Kl.temp./Filter] is geselecteerd, kunt u de kleurtemperatuur veranderen door de besturingsknop te draaien in plaats van op de rechterkant van het besturingswiel te drukken.
- Als de kleurtinten er niet uitzien zoals u verwachtte met de geselecteerde instellingen, voert u [Witbal.bracket]-opname uit.
-
(Automat.: Sfeer),
(Automat.: Wit) wordt alleen weergegeven als [
Voork.-inst. AWB] is ingesteld op [Sfeer] of [Wit].
- Als u abrupte veranderingen van de witbalans geleidelijker wilt laten verlopen, bijvoorbeeld wanneer tijdens het opnemen van bewegende beelden de opnameomgeving plots verandert, kunt u de snelheid veranderen waarmee de witbalans verandert met behulp van de functie [Trillingvrije WB].
Opmerking
-
[
Witbalans] ligt vast op [Automatisch] in de volgende opnamefuncties:
- [Slim automat.]
- [Scènekeuze]
- Als [Inst. cinemat. vlogs] is ingesteld op [Aan]
- Als u een kwiklamp of natriumlamp gebruikt als lichtbron, kan geen nauwkeurige witbalans worden bereikt vanwege de eigenschappen van het licht. Wij adviseren u beelden op te nemen met een flitser of [Eigen 1] tot [Eigen 3] te selecteren.
TP1001257485