Adım 3. Hi-Res Audio Recorder ile Plak ve Kaydedilen Parçaların Çalınması

Pikapta seçtiğiniz bir plağı çalın ve plakta yer alan parçaları Hi-Res Audio Recorder ile kaydedin.

 1. Record Mode / Hi-Res Audio Recorder penceresinde, (Start Recording) düğmesini tıklatın.
  Play the vinyl record on the turntable and click the "Start Recording" button.” mesajı görüntülenir.
 2. Pikapta bir plak çalın.

  Plak çalma ile ilgili ayrıntılı bilgi için, pikap ile birlikte verilen Operating Instructions kılavuzuna bakın.

  Bir plak çalarken, bilgisayarınızın hoparlörlerinden plaktaki parçaları duyarsınız. Bilgisayarınızda çalma ses seviyesini ayarlayabilirsiniz.

 3. Kaydetmek istediğiniz parça çalmaya başlamadan önce, [Start Recording]'i tıklatın.

  Kayıt başlar ve kaydedilen parçanın dalga şekilleri pencerede görünür.

  Kaydı duraklatmak için, (Pause Recording) düğmesini tıklatın.

  Kaydı kaldığı yerden devam ettirmek için, (Start Recording) düğmesini tekrar tıklatın.

 4. Kayıt bittiğinde, [Recording Complete] düğmesini tıklatın.
  Edit Mode penceresi görüntülenir.
 5. Geçici dosyayı düzenleyin ve dışa aktarın.

A yüzünün ardından plağın B yüzünü kaydetmek için

A yüzü için geçici dosyanın dışa aktarılması ve ardından B yüzünün kaydedilmesi, geçici dosyanın daha küçük boyutu nedeniyle B yüzü için dışa aktarma süresini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Bunu yapmak için, A yüzünün kaydı bittiğinde, plağı ters çevirin, pencerenin üst tarafındaki menü çubuğunda [File] - [New] öğesini tıklatın ve ardından yukarıdaki 1 ila 5 adımlarını tekrarlayın.

A ve B yüzlerini arka arkaya kaydetmek ve ardından geçiciyi dosyayı düzenlemek ve dışa aktarmak için

Geçici dosyayı dışa aktarmadan önce albüm adını ve diğer özellikleri tek seferde belirtebildiğiniz için plağın A ve B yüzlerini kaydetme geçici dosya düzenlemesini basitleştirmenize yardımcı olacaktır.

Bunu yapmak için, yukarıdaki adım 1 ila 3'ü izleyin ve A yüzünün kaydını bitirdiğinizde (Pause Recording) düğmesini tıklatın (adım 4'teki Recording Complete] yerine). Plağı ters çevirin ve diğer yüzü çalın, seçtiğiniz parça çalmaya başlamadan önce(Start Recording) düğmesini tıklatın ve ardından adım 4 ve 5'i izleyin.

Not

 • Kayıt için kullanılabilir süre 0 dakika olduğunda, [Start Recording] devre dışı bırakılır ve kayda başlamadan önce geçici dosya depolamasını değiştirmeniz gerekir. Ayrıntılı bilgi için, bkz. “Adım 2. Hi-Res Audio Recorder başlatılıyor.”

  Bilgisayarınızın disk sürücüsünde yeterli boş disk alanı olmadığında, örneğin gereksiz uygulamaları kaldırarak disk alanını artırın veya disk bölümü boyutunu değiştirin.

 • Bir plak çalarken, (Start Recording) düğmesini tıklamadıysanız parçaları duymazsınız.

 • Kaydı duraklattıktan sonra, kaydı devam ettirmek için(Start Recording) düğmesini tıklatma “Play the vinyl record on the turntable and click the "Start Recording" button.” mesajını göstermez. (Start Recording) düğmesini tıklattığınızda kayıt kaldığı yerden devam eder.

 • Kayıt devam ediyorken veya duraklatılmışken, USB kablonun çıkarılması ve bağlanması veya pikabın kapatılması ve açılması, pikabın bilgisayarınız tarafından algılanmamasına neden olabilir. Bu durumda, Hi-Res Audio Recorder uygulamasını tekrar başlatın.

 • Kayıt sırasında bilgisayarınızdan duyduğunuz ses yüksek çözünürlüklü ses değildir. Kaydedilen geçici dosyadan bilgisayar tarafından çalınabilir biçime dönüştürülen sesi duyarsınız.

 • Pikaba bağlı bilgisayarda devam eden kayıtları dinlemek için, bilgisayarın dahili hoparlörlerini kullanın veya bilgisayara bir kulaklık bağlayın. Bilgisayarda pikap hariç başka bir bağlı USB ses cihazı varsa, tümünün bağlantısını kesin.
 • Hi-Res Audio Recorder başlatıldıktan sonra aşağıdaki mesaj görünürse, [Tamam]'a tıklayın. (Mac)

  [İzin Verme] seçeneğine tıklamak, kaydı imkansız hale getirir.

  Bu durumda, Apple menüsünde [Sistem Tercihleri]'ne tıklayın - [Güvenlik ve Gizlilik] - [Gizlilik] - [Mikrofon]. Mikrofona erişim izni vermek için, sağ taraftaki uygulama listesinde “Hi-Res Audio Recorder” seçeneğini seçin.

İpucu

 • Kaydı duraklatmak için(Pause Recording) düğmesinin tıklatılması plağın çalınmasını durdurmaz. Çalmayı durdurmak için, pikap üzerindeki plağı durdurun.

  Ayrıntılı bilgi için, pikap ile birlikte verilen Operating Instructions kılavuzuna bakın.

 • Adım 2 ve 3 değiştirilebilirdir. Hi-Res Audio Recorder'da kaydı başlatabilir ve ardından pikap üzerinde plak da çalabilirsiniz.

 • Parçanın bir bölümünü kaydetmek istediğinizde, kaydetmek istediğiniz bölümün başlamasından biraz önce kaydı başlatmanız ve bölümün sonundan biraz sonra durdurmanız önerilir. Ardından, Edit Mode penceresinde gereksiz aralıkları belirtebilir ve bunları dışa aktarmadan hariç tutabilirsiniz.

  Ayrıntılı bilgi için, bkz. “Bir İşaretleyici Ekleme” ve “Kaydedilmiş Müzik Parçalarını İçeren Geçici Dosyanın Dışa Aktarılması.”