Hi-Res Audio Recorder nedir?

Hi-Res Audio Recorder, bir vinil plakta yer alan parçaları yüksek çözünürlükte bilgisayarınıza kaydetmek için kullanılan bir uygulamadır.

Bir plakta yer alan parçaların kaydedilmesi

Pikap ve bilgisayarınız pikapla birlikte verilen USB kablo ile birbirine bağlıyken, pikap üzerinde çalmakta olan plaktaki müzik parçalarını yüksek çözünürlüklü bir biçimde (DSD veya PCM) kaydedebilirsiniz.

Kayıt için kullanılabilir maksimum süre 100 dakikadır.

Geçici dosyayı düzenleme

İşaretleyiciler ekleme

Kaydedilen verilere (geçici dosya) işaretleyiciler ekleyebilir ve dosyalara aktarılacak veri aralıklarını belirtebilirsiniz.

Geçici dosyaya işaretleyici ekleme:

  • ilk parçadan önceki veya parçalar arasındaki sessiz bölümleri silmek.
  • bir plağın her iki yüzündeki parçaların tümünü kaydettikten sonra geçici dosyayı bireysel ses dosyalarına ayırmak için yapılır.

En fazla 60 işaretleyici ekleyebilir, işaretleyicileri kaldırabilir veya taşıyabilirsiniz.

Kazanç ayarı

Kaydedilen veriler (geçici dosya) için sinyal seviyesini (kazanç) ayarlayabilirsiniz.

Kazancı +1 dB ve +6 dB arasında 1 dB adımla artırmanızı sağlayan otomatik kazanç ayarı ve manuel kazanç ayarı seçebilirsiniz.

Geçici dosyayı dışa aktarma

Kaydedilen verileri (geçici dosya) bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Geçici dosyayı dışa aktarmadan önce albüm adını, albüm sanatçı adını, parça adlarını ve parça sanatçı adlarını da girebilirsiniz.

Not

  • Hi-Res Audio Recorder sadece bir kayıt uygulamasıdır. Bilgisayarınızdaki kayıtlı dosyaları çalma özelliğine sahip değildir. Bu tür dosyaları çalmak için, dosyaları yüksek çözünürlüklü bir müzik çalara aktarmanız veya bilgisayarınıza yüksek çözünürlüklü bir ses çalma uygulaması yüklemeniz gerekir.
  • Yeniden düzenleme için dışa aktarılmış olan dosyaları tekrar Hi-Res Audio Recorder'a aktaramazsınız.