Rengjøring
Rengjøre objektivet
- Ikke bruk rengjøringsmiddel som inneholder organiske løsemidler, som tynner eller bensin.
- Når du rengjør objektivoverflaten, fjern støv med et vanlig blåseapparat. Hvis støv fester seg til overflaten, tørk det av med en myk klut eller objektivpapirserviett som er lett fuktet med objektivrengjøringsmiddel. Tørk i et spiralmønster fra midten og utover. Ikke spray objektivrengjøringsmiddel direkte på objektivoverflaten.
Rengjøre innsiden av kamerahuset
Ikke berør delene av enheten inne i objektivfestet, som for eksempel objektivets signalkontakter. For å rengjøre innsiden av objektivfestet, bruk et kommersielt tilgjengelig blåseapparat* for å blåse bort støv.
*Ikke bruk en sprayblåsemaskin, da dette kan føre til funksjonsfeil.
Rengjøre overflaten på enheten
Rengjør med en myk klut som er lett fuktet med vann eller varmt vann, og tørk deretter av med en tørr klut. Ikke gjør noe av det følgende, da dette kan føre til at overflaten på enheten forringes eller at det ytre belegget flasser av.
- Ikke utsett enheten for kjemiske produkter, som tynner, bensin, alkohol, kjemisk behandlede kluter, insektmiddel, solkrem eller insektmiddel.
- Ikke berør enheten med noe av det ovennevnte på hendene.
- Ikke la enheten være i kontakt med gummi eller vinyl over lengre tid.
Rengjøre skjermen
- Hvis du tørker hardt av skjermen med en papirserviett eller annet materiale, kan skjermen bli ripete.
- Hvis skjermen blir skitten av fingeravtrykk eller støv, fjern forsiktig støvet fra overflaten, og rengjør deretter skjermen med en myk klut eller lignende.
TP1002327184