A valós idejű követő AF indítása

Ha adott témát jelölnek meg követési célpontként, akkor megkezdődik a célpont követése.

Megadás érintéses művelettel

Koppintson a követni kívánt célponti témára a következő állapotok egyikében:

  • Kézi fókuszálásos üzemmód vagy gombnyomásos kézi fókuszálás használatakor, ha a teljes menü [Felvétel] – [Fókusz] – [Érintő funkció MF-ben] pontjának beállítása [Követés AF]
  • Automatikus fókuszálásos üzemmód vagy gombnyomásos automatikus fókuszálás (AF) használatakor

Megjegyzés

  • Az érintéses működés nem használható, ha a teljes menü [Műszaki] – [Érintő vezérlés] pontjának beállítása [Ki].

Megadás a követő AF mutatóval

Érintéses művelet helyett a többfunkciós választóval is választhat témát a képernyőn, ha a teljes menü [Felvétel] – [Fókusz] – [Többfun. választó funkciója] pontjának beállítása [Mutató].

A többfunkciós választóval állítsa a követő AF mutatót a követni kívánt céltémára, és nyomja meg a többfunkciós választót.

A: szem/arc érzékelési keret

B: követő AF mutató

Ez a kereső használatakor vagy az érintőpanel érintéses működésének kikapcsolt állapotában előnyös.

A követő AF mutató színe és éle módosítható, hogy könnyebben látható legyen, vagy hogy a mutató ne zavarja a felvételkészítést.

A mutató színe és éle beállítható a teljes menü [Felvétel] – [Fókusz] – [Mutatószín] / [Mutató szegélye] pontjában is.

A témafelismerési keret kiválasztása

Ha a teljes menü [Felvétel] – [Fókusz] – [Többfun. választó funkciója] pontjának beállítása [Témaválasztó kurzor], témafelismerési keret többfunkciós választóval választható ki.

A többfunkciós választóval állítsa a témaválasztó kurzort (narancssárga aláhúzás) a követni kívánt célponti témára, és nyomja meg a többfunkciós választót.

A: egyéb arc érzékelési keretek (szürke)

B: követő keret

C: arcválasztó kurzor (narancssárga)

Tipp

  • A követendő célpont a valós idejű követési AF alatt is megváltoztatható.

Megjegyzés

  • Kézi fókuszálás közben nem indítható el a követés a témafelismerési keret kiválasztásával.
TP1002216865