Přerušované nahrávání videa (Interval Rec)

Funkce Interval Rec (intervalový záznam) vám umožňuje záznam videa do interní paměti jednotky v pravidelných intervalech. Tato funkce představuje účinný způsob filmování pomalu se pohybujících objektů. Po zahájení záznamu jednotka automaticky zaznamená stanovený počet snímků ([Number of Frames]) v určeném časovém intervalu ([Interval Time]).

A: Interval záznamu ([Interval Time])

B: Počet snímků zaznamenaných v jednom záznamu ([Number of Frames])

Je-li funkce Interval Rec povolena, světlo pro natáčení videa HVL-LBPC (volitelné) se automaticky rozsvítí před zahájením záznamu a umožňuje tak záznam snímků za podmínek stabilního světla a teploty barev (funkce předběžného osvětlení).

Poznámka

  • Současně lze použít pouze jednu speciální funkci záznamu, jako je například Interval Rec.
  • Pokud je během používání funkce Interval Rec aktivován jiný speciální režim záznamu, režim Interval Rec se automaticky uvolní.
  • Režim Interval Rec se automaticky uvolní po změně nastavení systému, například formátu videa.
  • Nastavení režimu Interval Rec nelze změnit během záznamu nebo přehrávání nebo při zobrazení obrazovky miniatur.

Nastavení režimu Interval Rec

Nastavte [Rec Function] na [Interval Rec] na stavové obrazovce [Project] a nastavte [Number of Frames] a [Interval Time].

Používáte-li světlo pro natáčení videa HVL-LBPC (volitelně), nastavte podle potřeby časový interval pro zapnutí světla před zahájením záznamu pomocí možnosti [Project] – [Interval Rec] – [Pre-Lighting] v hlavní nabídce.

Tip

  • [Number of Frames] a [Interval Time] lze také nakonfigurovat pomocí položky [Project] – [Interval Rec] v hlavní nabídce.

Poznámka

  • Chcete-li před zahájením záznamu světlo zapnout, nastavte přepínač světla pro natáčení videa do polohy AUTO. Světlo pro natáčení videa se automaticky zapne a vypne podle nastavení možnosti [Technical] – [Video Light Set] v hlavní nabídce.
  • Pokud přepínač světla pro záznam videa nastavíte na ON (Zap.), světlo je rozsvíceno vždy (světlo se nebude automaticky zapínat a vypínat).
  • Je-li světlo pro záznam videa nakonfigurováno tak, aby se vypínalo na dobu 5 sekund nebo méně, světlo pro záznam videa se nevypne.

Kdy je jednotka vypnutá, režim Interval Rec se zruší, ovšem nastavení [Number of Frames], [Interval Time] a [Pre-Lighting] zůstanou zachována. Při dalším snímání v režimu Interval Rec je již nemusíte nastavovat.

Snímání v režimu Interval Rec

Stiskněte tlačítko START/STOP a spusťte záznam. V hledáčku se střídavě zobrazují nápisy „Int Rec“ a „Int Stby“.

Pokud používáte funkci předběžného osvětlení, rozsvítí se před zahájením záznamu světlo pro natáčení videa.

Ukončení snímání

Zastavte záznam.

Po ukončení záznamu se videodata uložená v paměti až do tohoto okamžiku zapíšou na médium.

Ukončení režimu Interval Rec

Proveďte jeden z následujících úkonů.

  • Nastavte spínač napájení do polohy Off (Vyp.).
  • V pohotovostním režimu záznamu nastavte [Rec Function] na jiné nastavení než [Interval Rec] na stavové obrazovce [Project].

Režim Interval Rec (Intervalový záznam) se také automaticky uvolní po restartování jednotky.

Omezení během záznamu

  • Zvuk není zaznamenáván.
  • Prohlížení záznamu (Rec Review) není možné.

Je-li jednotka vypnutá

  • Je-li spínač napájení na jednotce nastaven do polohy Off (Vyp.), média jsou přístupná po dobu několika sekund, aby bylo možné zaznamenat obrazy uložené v paměti až do tohoto okamžiku, a poté se napájení automaticky vypne.
  • Pokud dojde k výpadku napájení z důvodu vyjmutí akumulátoru, odpojení kabelu stejnosměrného napájení nebo vypnutí napájení z napájecího adaptéru, může dojít ke ztrátě obrazových a zvukových dat pořízených až do tohoto okamžiku (maximálně 10 sekund). Při výměně akumulátoru je třeba postupovat opatrně.
TP1002064263