Leikeluettelonäytön rakenne
Kun painat CLIPS-painiketta, muistikortille tallennetut leikkeet näkyvät leikeluettelonäytössä.
Voit valita leikkeen leikeluettelonäytöstä ja aloittaa toiston tästä leikkeestä. Leikeluettelonäytössä voit käyttää leiketoimintoja tai tarkistaa leikkeen ominaisuudet koko valikon [Videol. toiminnot] -valikossa. Tietonäyttötilassa voit hallita toistoa LCD-näytöstä (toiston hallintanäyttö).
Painamalla CLIPS-painiketta uudelleen voit sulkea leikeluettelonäytön ja palata kuvausnäyttöön.
Leikeluettelonäytön pikkukuvat tukevat kosketustoimintoja.
Huomautus
- Leikeluettelonäytössä näkyvistä leikkeistä voidaan toistaa vain niitä, jotka ovat valitussa tallennusmuodossa. Jos leikkeen toistaminen ei onnistu, tarkista tallennusmuoto.
- Jos avaat koko valikon, kun leikeluettelonäyttö on auki, koko valikko näkyy ulkoisella näytöllä. Ole varovainen, kun avaat salasana-asetuksia.
Kohdistimen kohdassa olevan leikkeen tiedot näytetään näytön alaosassa.
A: valittuna oleva muistikortti (oikealla näkyy lukkokuvake, jos kortti on suojattu)
B: leikkeen numero / leikkeiden kokonaismäärä
C: kohdistin (keltainen)
-
Pikkukuva
Näyttää leikkeen hakemistokuvan. Tallennuksen aikana leikkeen ensimmäinen kuva asetetaan automaattisesti hakemistokuvaksi.
Leikkeen/kuvan tiedot näkyvät pikkukuvan alla. Voit muuttaa näytettäviä tietoja koko valikon kohdassa [Videol. toiminnot] – [Mukauta näkymää] – [Videoleikkeiden teksti]. Leikkeen tila näkyy myös kuvakkeena.
Kuvake Merkitys
(ei toistettavissa)Leikettä ei voida toistaa. -
Leikkeen nimi
Näyttää valitun leikkeen nimen.
-
Tallennuksen aikainen tallennusmuoto
Näyttää valitun leikkeen tiedostomuodon.
-
Erityiset tallennustiedot
Näyttää tallennusmuodon vain, jos leike tallennettiin käyttämällä erikoistallennustilaa.
Kuvataajuus näkyy niiden leikkeiden oikealla puolella, jotka on tallennettu koko valikon kohdan [Kuvaaminen] – [FPS] – [Kiinteä/Muuttuva-valinta] asetuksen ollessa [Muuttuva].
- Luontipäivä
- Leikkeen kesto
- Aikakoodi